Rana to bola veľká, opísal svedok okamih, kedy zablúdená guľka pripravila o život mladú mamičku (†30)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Obrovská tragédia. V nedeľu (17. 9.) v podvečerných hodinách usmrtila zablúdená guľka mladú ženu. Nešťastie sa stalo v nových bytovkách v Čachticiach.

Muž čistil guľovú zbraň, ktorá mu vystrelila. O ulicu ďalej zasiahla mladú mamičku Luciu v kuchyni pri umývaní riadov.

​„Podľa doteraz zisteného, pravdepodobne počas manipulácie so zbraňou v byte došlo k náhodnému výstrelu. Projektil prerazil okno a následne prestrelil vo vzdialenosti približne 120 metrov okno oproti v bytovom dome,“ informovala trenčianska polícia na sociálnej sieti.

Žena mala iba 30 rokov a bola učiteľka v škôlke. Do práce sa vrátila po materskej dovolenke. Zostala po nej trojročná dcérka. 

Bola obľúbenou učiteľkou. „Bolo to naše slniečko,“ povedala nám riaditeľka materskej školy. Deti ju podľa jej slov doslova zbožňovali.

Zhluk viacerých nešťastných náhod

Miestni sa k tragédii na kameru veľmi vyjadrovať nechcú. Buď poznajú rodinu mladej mamičky alebo muža, z ktorého zbrane padol výstrel. Všetci sa však zhodujú v tom, že išlo o zhluk viacerých nešťastných náhod. Okno, cez ktoré guľka preletela, je veľmi malé. Nezasiahla stenu, ale priamo mladú ženu. Tá ešte stihla vyjsť na balkón, tam však ťažkým zraneniam podľahla. 

Poľovnícka zbraň vystrelila podľa informácií TV Markíza 48-ročnému bývalému policajtovi. Miestni o ňom hovoria ako o dobrom mužovi.

„My sme v obývačke pozerali televízor a zaznela veľká rana. Mačka sa zľakla, spadla zo stoličky od strachu. Tak som vyšiel von a už tu bola kopa ľudí,“ povedal nám Jozef Ivica.

Výstrel bol podľa neho veľmi silný. „Ja som bývalý príslušník, to som hneď poznal, normálne jak výstrel z 58-mičky. Pištoľ to určite nebola, rana to bola veliká,“ dodal obyvateľ Čachtíc.

Muža zadržali

Polícia muža na mieste zadržala. Momentálne vykonávajú procesné úkony.

„Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Nové Mesto nad Váhom začal trestné stíhanie vo veci prečinu Usmrtenie. Bližšie informácie k tejto tragickej udalosti poskytneme, až keď nám to procesná situácia dovolí,“ dodáva polícia.

Zároveň upozorňujú, že každý držiteľ zbrojného preukazu a legálne držaných zbraní musí dbať na zvýšenú opatrnosť pri manipulácii so zbraňou a strelivom.

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti