Hamran je presvedčený, že majú páchateľa. Priznáva, že detaily prípadu zmiznutej študentky ho zhrozili

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prípad, ktorý otriasol Slovenskom. Policajný prezident Štefan Hamran na tlačovej konferencii priblížil vyšetrovanie prípadu 22-ročnej zmiznutej študentky.

Hamran bratislavské krajské policajné riaditeľstvo požiadal o maximálnu pozornosť. Ponúkol im aj pomoc Národnej kriminálnej agentúry (NAKA).

Prečítajte si tiež:

Kľúčové a podstatné pre políciu bolo, za akých okolností bol prípad vykonaný.

„Keď som o prípade počul prvýkrát a bol som oboznámený s tým, čo všetko sa stalo, bol som zhrozený,“ uviedol Hamran.

Prečítajte si tiež:

Policajné vedenie znepokojilo, že sa podobný prípad odohral na území Slovenskej republiky. Chcú prijať opatrenia, ktoré zaručia, že sa nič podobné už nezopakuje.

„Dôkazná situácia je mimoriadne silná a my sme presvedčení o tom, že máme zadržanú osobu, ktorá sa tohto činu dopustila,“ uviedol policajný prezident.

Podotkol však, že aj v tomto čase polícia stále prípad vyšetruje a niektoré rozhodujúce a dôležité procesné úkony ešte neboli vykonané.

Polícia podľa Hamrana preveruje aj určité prípady z minulosti, ktoré sú podobné spôsobom spáchania.

„Budeme to porovnávať. Budeme to vyhodnocovať, či to náhodou nemá nejakú súvislosť s ktorýmkoľvek prípadom, ktorý sa stal v minulosti," poznamenal šéf policajtov.

Polícia prijala oznámenie o nezvestnosti 22-ročnej študentky v nedeľu (10. 9.). Vypátrať sa ju podarilo v pondelok (11. 9.) ráno. Študentku našli v bezvedomí a intoxikovanú v bratislavskej Petržalke. Polícia v tejto súvislosti obvinila zo znásilnenia 54-ročného muža, má ísť o záchranára.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.