Expolicajt, ktorého zbraň nešťastne usmrtila mladú ženu, porušil známu zásadu. Existujú dve verzie, prečo spustil paľbu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Obrovská tragédia v Čachticiach. Zablúdená guľka tam usmrtila 30-ročnú mamičku v kuchyni. Výstrel bolo počuť na diaľku a vyšiel zo zbrane bývalého policajta.

Že to nebol len nejaký delobuch, bolo hneď jasné. Strela vyšla z okna a preletela 120 metrov ponad záhradu do susednej bytovky na paralelnej ulici.

„To som hneď spoznal, že to je ako výstrel z 58-ky. Pištoľ to určite nebola, lebo to bolo silné a bolo to z druhej strany,“ priblížil Jozef.

​Mladá mamička varila v tom čase večeru a umývala riad. Guľka ju zasiahla priamo do hrude. Stihla ešte vybehnúť na balkón a kričať o pomoc. Do škôlky, kde pracovala ako učiteľka, v pondelok (18. 9.) ráno už neprišla.

„Určite im bude veľmi ľúto za ňou, pretože to bola úžasná pani učiteľka, detičky ju mali radi. Vrátila sa po materskej dovolenke, štartovala svoj nový pracovný život,“ hovorí starostka Čachtíc Erika Ondrejková.

Prečítajte si tiež:

Čo sa vlastne stalo a ako expolicajt so zbraňou manipuloval, vyšetrujú. Informácie sa rozchádzajú. Jedna verzia hovorí o čistení, druhá o zaseknutom náboji.

„Očividne zbraň bola nabitá. V každom prípade základná manipulácia so zbraňou a princípy sú také, že v bytových priestoroch nikdy nie je zbraň nabitá,“ vysvetlil odborník na zbrane Martin Pšenka.

Guľovnica má dostrel minimálne štyri a pol kilometra. „Guľka po vystrelení a opustení hlavne je smrteľná po celej dráhe letu,“ dodal odborník.

Polícia začala trestné stíhanie vo veci prečinu Usmrtenie.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.