Naše dve redaktorky v prípade zmiznutej študentky odviedli skvelú prácu. Aj vďaka nim polícia vypátrala podozrivého

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Celé Slovensko so zatajeným dychom sledovalo prípad zmiznutia 22-ročnej študentky Sone. Polícii sa podarilo vypátrať podozrivého páchateľa do niekoľkých dní, no s prípadom pohli aj naše dve redaktorky Zuzana Ferenčáková a Alexandra Murajdová. Porozprávali nám detaily o svojej práci.

Redaktorka Televíznych novín Zuzana Ferenčáková išla overiť známe informácie o prípade do terénu. Preverila nemocnicu v Petržalke, pred ktorou našli študentku v bezvedomí asi 26 hodín po jej zmiznutí.

Následne sa redaktorka presunula do okolia bydliska obete. Vyspovedala obyvateľov sídliska, či náhodou niečo nespozorovali. Narazila na Soninu susedu, ktorá sa jej zdôverila, že videla v inkriminovanú noc v okolí osoby, ktoré sa tam bežne nepohybujú. Spomenula tiež biele auto, ktoré tam predtým nevidela.

Prečítajte si tiež:

Biele auto

„Postupujeme v podstate ako polícia, len nemáme k dispozícii napríklad kamerové zábery,“ vysvetľuje Ferenčáková.

Redaktorka sa dozvedela, že suseda ešte nepodala výpoveď na polícii. Napokon sa skontaktovala s políciou a podozrivé biele auto doviezli vo štvrtok na kriminálku.

Redakcia mala informáciu o aute skôr, no so svedectvom počkali. „Nechceli sme zmariť vyšetrovanie. Vyčkali sme, až kým sme to auto fyzicky neuvideli,“ dodáva televízna redaktorka.

Prečítajte si tiež:

Dôležitý zdroj

Do redakcie sa ozval zdroj, ktorý si pospájal informácie zo správ. Vedel o osobe, ktorá má prístup k ťažko zohnateľným liekom a pravdepodobne vlastní biele auto.

„Keď sme dostali túto informáciu, okamžite sme začali hľadať ďalšie zdroje, aby sme si ju čo najviac overili. Zároveň sme kládli veľa otázok prvému zdroju, aby sme si zistili, či nám hovorí pravdu,“ objasňuje redaktorka z TVNOVINY.sk Alexandra Murajdová.

Obe redaktorky neustále medzi sebou komunikovali a boli nonstop na linke. Precízne si overovali všetky informácie a pátrali po zdrojoch. Ich spoločné úsilie dopomohlo k úspešnému dopadnutiu a následnému obvineniu podozrivého páchateľa.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti