Keď otvorili stan, zbadali, ako priamo k nim beží medveď grizly. Cestovateľky okúsili divočinu v terénnom aute

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Sú mladé, akčné, milujú adrenalín a dobrodružstvo. Alena a Mája spoločne absolvovali už viacero ciest po rôznych končinách sveta. Nedávno sa rozhodli, že si požičajú terénne auto a strávia dlhých 10 mesiacov v divokej prírode Kanady a Aljašky.

Alena a Mája si požičali terénne auto, aby okúsili divokú prírodu Severnej Ameriky. Svoju cestu začali na východe Kanady v Ontariu, odkiaľ pokračovali na západ a potom na Aljašku.

Už prvý týždeň zistili, že ich auto je doslova deravé. Našťastie, počasie sa umúdrilo. Dážď a sneh vystriedalo príjemné počasie. Neskôr však na aute prestali fungovať smerovky a stierače. „Najhoršie, čo sa nám stalo, bolo, že autu odišiel alternátor,“ spomína Mája. 

Prečítajte si tiež:

Medvede odháňali s ukulele

​Jeden z najväčších zážitkov bol vlk, ktorého sa im podarilo vidieť na vlastné oči. „Bol nádherný huňatý a všade strieborný a na chvoste bol trošku dočierna,“ nadšene vysvetľuje jedna z cestovateliek.

Keď otvorili stan, zbadali, ako priamo k nim beží medveď grizly. Mája si uvedomovala, že je hrozne desivý a ona neozbrojená, potom sa náhle otočil a odišiel.

„O sto metrov vľavo medveď žerie čučoriedky a potom ďalší medveď o sto metrov vpravo takisto žerie čučoriedky. Následne sme videli ďalšieho medveďa. My sme okolo nich prechádzali a so stisnutým srdcom sme dúfali, že si nás nebudú všímať. A tak to aj bolo,“ hovorí Alena. 

Keď pozorovali lososy, vošla do vody medvedica so štyrmi mladými, ktorá im ulovila lososa. „Magický moment,“ hodnotí zážitok Mája. 

Prečítajte si tiež:

Prešli 13-tisíc kilometrov

„Yukon bol super! To bolo miesto, kde sme sa dostali k ryžovaniu zlata,“ Alena dodáva, že rieku brodili autom. 

Za inšpiráciu považujú ľadovce, ktoré im pripomínajú, že sa máme o svet viac starať a menej mu ubližovať. 

„Je úplne super, že sme túto cestu zvládli a bol to neskutočný zážitok. Celkovo to trvalo 10 mesiacov, dokopy 13-tisíc kilometrov a na Aljaške, kde sme chodili pešo, tak to bolo 700 kilometrov. Dlho sme to vstrebávali a naozaj sa nám to vrylo do kože,“ dodávajú na záver odvážne cestovateľky. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti