Avizované rozhodnutie sa netýka mojej kandidatúry na prezidenta, oznámil Žilinka

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Generálny prokurátor Maroš Žilinka na sociálnej sieti informoval, že avizované rozhodnutie, ktoré spravil, sa netýka kandidatúry na post hlavy štátu.

„Vzhľadom na šíriace sa špekulácie považujem za potrebné celkom jasne povedať, že moje osobné rozhodnutie, o ktorom som dnes hovoril na tlačovom vyhlásení, sa netýka mojej možnej kandidatúry na post prezidenta SR, ktorú som už v minulosti jasne odmietol,“ napísal.

O aké rozhodnutie ide alebo v akom čase ho oznámi, na vyhlásení nekonkretizoval. Uviedol však, čo ho k nemu primälo.

„Tieto udalosti, ktoré prežívame, a to dlhodobo, aj dnes sú uvádzané veľmi vážne skutočnosti. Tie útoky voči mojej osobe, prakticky denné, ma primäli rozmýšľať aj o veciach, o ktorých by som inak ani nepomyslel. Za normálnych okolností by som nad nimi neuvažoval,“ uviedol generálny prokurátor.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Krátka správa

Vláda odobrila plán k úsporám v zdravotníctve, nemocnice a lekári ich odmietajú.

Plán opatrení má viesť k možným úsporám v zdravotníctve, s ktorými počíta revízia výdavkov. Do roku 2030 možno podľa nej ušetriť 426 miliónov eur z verejného zdravotného poistenia. Implementačný plán však namietali viaceré zdravotnícke organizácie, celkové úspory nepovažujú za reálne. Plnenie niektorých opatrení chcelo posunúť aj ministerstvo zdravotníctva.