Politikom už nič nestojí v ceste. Študenti žiadajú, aby sa usvedčení plagiátori vzdali akademických titulov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vzdajte sa svojich akademických titulov. To je otvorená výzva trom politikom, ktorí sú spájaní s plagiátorskými aférami. Študenti chcú, aby sa od nich vysokoškolské prostredie očistilo. Politici to považujú za predvolebnú antikampaň.

Igor Matovič, Boris Kollár a Andrej Danko – to je trojica, ktorá vykradla cudzie texty a skopírovala ich do svojich záverečných prác. Na základe nich si píšu akademické tituly pred menom.

Aj keď kauzy boli už niekoľkokrát prepierané, Študentská rada vysokých škôl opätovne žiada, aby za svoje plagiátorské prešľapy niesli zodpovednosť.

Podľa Študentskej rady vysokých škôl dotknutým politikom už nič nestojí v ceste, aby sa akademických titulov vzdali. Ich vrátenie totiž umožňuje novela o vysokých školách, ktorá platí od apríla 2022. Odvtedy politikov vyzvali už niekoľkokrát.

Prečítajte si tiež:

​Stačí, aby odovzdali úradné tlačivo, ktoré študentská rada napísala za nich. „A už iba ho pošlú svojim rektorom, kde získali tento titul a automaticky sú zbavený tohto titulu,“ odkazuje politikom predsedníčka ŠRVŠ Zuzana Hozlárová

Výzva prichádza v čase, kedy sa začína nový akademický rok. Okrem troch spomínaných politikov, študentská rada vyzýva aj Branislava Gröhlinga, bývalého ministra školstva, aby poskytol dôkazy o legitímnom spôsobe ako dosiahol vysokoškolské kvalifikácie. Ani on, ani Boris Kollár či Igor Matovič sa dnes k výzve nevyjadrili. Jediný, kto reagoval bol Andrej Danko.

Ten tvrdí, že jeho práca je úplne v poriadku a v súlade so zákonmi z roku 1998. Predseda národniarov zároveň obvinil Študentskú radu vysokých škôl z ovplyvňovania predvolebného boja.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Voľby 2023

Dôležité udalosti