Domáce

Posun v prípade vraždy trénera bojových umení z Nitry. Z objednávky zločinu obžalovali jeho kamaráta

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Posun v prípade vraždy trénera bojových umení z Nitry. Špeciálny prokurátor podal obžalobu na muža, ktorého viní z objednávky zločinu. Motívom likvidácie mali byť nezhody medzi mužmi. Františka Vanča rozstrieľali v aute ešte pred 12 rokmi.

Trénera bojových umení (†30) strelec popravil troma ranami 10. júna 2011. Bol piatok večer, autom išiel po diaľničnom obchvate v Nitre z tréningu domov do Drážoviec. Strely ho trafili do hlavy, hrude a prstov na ruke, štvrtá skončila na tabuli pri ceste.

František Vančo učil deti sebaobrane, väčšina ľudí ho poznala ako vyhadzovača v istom známom podniku v Nitre. V roku 2008 však pri bitke pred jedným z barov údajne jednou ranou zabil 31-ročného Turka. Podľa súdu to bola sebaobrana a Vančo dostal vtedy podmienku.

Prečítajte si tiež:

Po jeho smrti sa dlho špekulovalo, že poprava súvisí s pomstou. Zavraždili ho takmer na deň presne 3 roky po smrti Turka. Polícia z úkladnej vraždy obvinila troch Slovákov. Objednávateľom mal byť jeho dlhoročný kamarát – nitriansky podnikateľ Jozef Hruška.

​Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic tvrdí, že dôkazná situácia sa v priebehu vyšetrovania ešte posilnila. Konštatovali to súdy, ktoré rozhodovali o väzbe pre údajného objednávateľa zločinu.

„Sú tam svedecké výpovede, ktoré sú potvrdzované ďalšími dôkazmi, ktoré preukazujú spôsob, ako k tomu prišlo a dokresľujú motív objednávateľa je tam viacero motívov, bolo veľmi rozsiahlo objasňované výpoveďami svedkov z prostredia Nitry ,“ priblížil Lipšic.

Vykonávateľmi zločinu boli podľa prokurátora muži spájaní s takzvanou bankomatovou mafiou – Peter Taufer a Marek Danihel. Vo vzťahu k nim ešte vyšetrovanie neuzavreli.

Prečítajte si tiež:

​„Sú stíhaní v osobitnom konaní. Jeden obvinený bol dlhšiu dobu vo výkone trestu v Rakúskej republike, už bol prevezený na Slovensko a ďalší je dlhodobo na úteku,“ dodal špeciálny prokurátor.

Vozidlo, ktorým Vanča muži prenasledovali, si vybavili nepriestrelnými vestami, samopalmi, fóliami a ježkami. Vyplýva to zo súdneho uznesenia. Po streľbe sa snažili zahladiť stopy.

Karbobrúskou rozrezali hlaveň samopalu, aby zabránili prípadnej identifikácii. Vozidlo vyčistili a posypali.toto uz mozeme dat aj von Kedy sa Jozef Hruška postaví pred súd, zatiaľ jasné nie je. Termín ešte nevytýčili.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti