Bič na cestných pirátov. Na Slovensku pribudnú stovky stacionárnych radarov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na Slovensku majú onedlho pribudnúť stovky stacionárnych radarov. Vyhlásený tender by podľa policajného prezidenta nemal ohroziť ani výsledok parlamentných volieb. Financované budú z plánu obnovy a polícia si od nich sľubuje, že vytlačia pirátov z ciest.

Verejnému obstarávaniu na nákup 279 stacionárnych radarov by už nemalo stáť nič v ceste. Zaznamenávať budú nielen prekročenú rýchlosť ale aj prejazd na červenú a nerešpektovanie stopky.

Polícia hovorí, že im to uľahčí prácu a hliadky sa tak budú môcť venovať inej práci v teréne. Zároveň dodávajú, že toto je bič na pirátov.

Najviac by privítal stacionárne radary dopravný konzultant v obciach. To sú jednoducho miesta, kde musia stiahnuť vodiči nohu z plynu.

Slovensko by tak išlo po vzore napríklad aj našich českých susedov. V Uherskom Brode majú stacionárny a úsekový radar a vyzbierané pokuty od vodičov rátajú v miliónoch českých korún.

Osvedčili sa aj úsekové radary, no radnica priznáva, že by radary osadila na viacerých miestach.

To, že u našich susedov pribudlo množstvo radarov už pocítili aj Slováci. Mnohé obce však stále používajú atrapy aké poznáme aj u nás na Slovensku. najradšej by ich vymenili za funkčné radary. Vodiči hovoria, že nové radary budú na Slovensku prekážať iba pirátom.

Otázne však je čo sa stane po voľbách. bývalý minister vnútra Ivan Šimko chcel nechať rozhodnutie až na novú vládu. tender však vyhlásili na podnet premiéra Ľudovíta Odóra.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti