Pre plagát sa stali terčom nebezpečných vyhrážok. Vedenie divadla P. O. Hviezdoslava to tak nenechá

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Reklamná kampaň, ktorá rozpútala nevídanú nenávisť. Niekoľko pobúrených konzervatívnych politikov a Matica slovenská usporiadali protest proti plagátu Divadla Pavla Országha Hviezdoslava, na ktorom sa objavila ukrajinská, dúhová a antifašistická vlajka či Hviezdoslavova hlava.

Hejteri na seba nenechali dlho čakať a zamestnanci divadla aj herci už viac ako týždeň čelia hrubým vulgarizmom, ale aj vyhrážaniu smrťou.

Na prvý pohľad nevinný divadelný plagát, no dodnes vyvoláva konflikty a reakcie mnohých ľudí. Divadlo si však stojí za tým, že ich kampaň je vhodná a reflektujúca dnešnú dobu.

Matica slovenská má však na celú kampaň iný názor. Považuje ju za dehonestujúcu a vedenie divadla podľa nej malo zvážiť, či je metafora s odrezanou hlavou primeraná.

Ako prejav nesúhlasu zorganizovala Matica slovenská pred budovou divadla protest. Od tohto momentu bojujú herci a divadlo s nenávistnými správami. Vyhrážky smrťou, podpálením divadla či výzvy na defenestráciu. Niektoré slovné útoky boli mimoriadne agresívne.

Prečítajte si tiež:

​Divadlo sa po konzultácii s právnikom rozhodlo, že podá viaceré trestné oznámenia. V prípade dokázania viny hrozí za nebezpečné vyhrážanie sa trest v rozpätí od 1 do 6 rokov.

Vedenie DPOH síce pripúšťa, že Matica slovenská má veľký podiel na formovaní slovenského národa, no zároveň odmieta, že by táto inštitúcia mala právo hodnotiť ich kampaň.

Na sociálnych sieťach sa však objavili aj komentáre viacerých politikov, ktorí s kampaňou taktiež nesúhlasia. Vedenie divadla v reakcii odmietlo akékoľvek spájanie s politickým názorom či politickým spektrom.

Vedenie DPOH uviedlo, že okrem nenávistných reakcií sa dočkali aj množstva pozitívnych.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kultúra

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.