Súkromie a ešte aj klimatizácia. Pôrodnica v Považskej Bystrici konečne ponúka dôstojné podmienky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Súkromie a ešte aj klimatizácia. V považskobystrickej nemocnici budú ženy konečne rodiť v dôstojných podmienkach. Pôrodné sály tam komplexne zrekonštruovali a zmenili ich na nepoznanie. Pomohol Plán obnovy.

Rodiť v Považskobystrickej nemocnici bolo ako vrátiť sa do 50. rokov. Staré vybavenie bol však ten najmenší problém. Ženy totiž rodili spolu - v jednej miestnosti.

Pôrodná sála bol jeden veľký priestor, v ktorom boli presklené paravány, kde o nejakej intimite či komforte nemohla byť reč. To už je však minulosť. Dnes (19. 9.) sa nemocnica môže pochváliť špičkovými priestormi.

„Sú maximálne prispôsobené pre komfort rodičky. Pôrodné boxy sú samostatné, delené, sú pripravené tak, aby rodička mohla mať sprievod,“ priblížil riaditeľ nemocnice Igor Steiner.

Prečítajte si tiež:

​Prístrojové vybavenie je úplne nové, pribudlo aj také, ktoré tu predtým nemali.

„Napríklad nové anestéziologické prístroje, ktoré majú väčšiu bezpečnosť. Ako novinka pribudol prístroj na zrážanlivosť krvi priamo pri lôžku pacientky, čo urýchľuje diagnostiku pri niektorých závažných stavoch,“ doplnil primár oddelenia Martin Krištrofík.

Pri rekonštrukcii zostali z pôvodných priestorov len obvodové múry. Nové sú elektroinštalácie, dátové rozvody, vzduchotechnika, vykurovanie aj vodovod. Pribudla aj klimatizácia. Pôrodnicu rekonštruovali za plnej prevádzky. Ženy zatiaľ rodili v provizórnych sálach.

Rekonštrukciu hradili z rozpočtu Trenčianskej župy vo výške 2,1 milióna eur a miliónom eur zafinancujú úplne nové vybavenie.

Prvé deti by sa tu mohli narodiť o niekoľko týždňov. Chýba ešte antikorový nábytok, ktorý sa nepodarilo vysúťažiť na prvý pokus.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti