Tri násilné incidenty za jeden týždeň. Ak politici nezmenia slovník, môže sa to skončiť ešte horšie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Nebezpečný trend, ktorý naberá na obrátkach. Za necelý týždeň sa do potýčky dostal už tretí politik. Poslanec OĽANO tvrdí, že má po útoku poranenú chrbticu, jeho kolegovia sa na videu z útoku zatiaľ zabávajú. Odborníčka upozorňuje, že ak politici nezmenia slovník, takéto násilie sa môže ešte vystupňovať.

Trojica mužov sa po útoku na poslanca OĽANO Jozefa Pročka ani neskrývala a reakcia privolanej hliadky mestskej polície sa iba ťažko dá nazvať vzorovou. Agresorov nezastavili, lebo vraj išlo o stret záujmov.

Prečítajte si tiež:

​Mestskej polície v Lučenci sme sa preto pýtali, či takýto zásah považujú za adekvátny. Odpovede sme sa však nedočkali. Pročko sa neskôr dozvedel, že útočník je bývalý policajt.

Hoci po útoku ešte pobehoval, v utorok sa postavil pred kamery s golierom. Neskôr sa mu vraj prihoršilo, tvrdí, že má narazenú krčnú chrbticu.

Za necelý týždeň sa tak do potýčky zapojil už tretí kandidát OĽANO. Viacerí politici si však z toho ťažkú hlavu nerobia, naopak, dobre sa na tom zabávajú. Iní stupňujúce sa násilie zľahčujú a tvrdia, že si za to matovičovci môžu sami.

Psychologička pritom upozorňuje, že práve slová politikov zavážia. Vedia totiž situáciu upokojiť, ale aj motivovať k útokom ďalších.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.