Hrozí im pokuta? Predvolebná kampaň OĽaNO v štýle „kožky perie“ je tŕňom v oku mnohých Slovákov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Predvolebná kampaň v štýle „kožky perie“. Auto obyčajných ľudí jazdí po sídliskách a ľuďom sa prihovára prostredníctvom ampliónov.

Mnohých však takáto forma kampane otravuje. Pýtali sme sa, či za to OĽaNO nehrozí pokuta.

Auto vybavené šiestimi ampliónmi sa vo večerných hodinách pohybuje po sídliskách a ľudí vyzýva voliť. Takto zaznamenali kampaň obyčajných ľudí obyvatelia viacerých mestských častí.

Na internete sa na nich valí kritika, ľudia sú síce na amplióny zvyknutí, no vo večerných hodinách by sa takto do ulíc neodvážili ísť ani starí kožkári.

Prečítajte si tiež:

​Aj nami oslovení starostovia hovoria, že politické strany môžu svoju kampaň viesť aj v takomto duchu - akurát musia dodržiavať nočný pokoj.

Obyčajní ľudia hovoria, že používanie auta konzultovali s políciou a amplióny vraj vypínajú ešte pred 22. hodinou.

Navyše si pripisujú prvenstvo. Tvrdia totiž, že ide o formu kampane, ktorú doteraz na Slovensku nepoužila žiadna politická strana. Faktom však je, že ampliónovú kultúru priniesli ešte pred nimi kotlebovci a aj na nich si zgustla ľudová tvorivosť.

Okrem nočného pokoja musia takéto autá dodržiavať aj dopravné predpisy. Samospráva vie zakročiť v prípade, že by sa im zachcelo bližšie k ľuďom.

Pýtali sme sa aj na hluk, aký môže vychádzať zo šiestich ampliónov. Úrad verejného zdravotníctva hovorí, že právnické osoby či podnikatelia si musia v čase od 6. do 22. hodiny ustrážiť hladinu maximálne 50 decibelov a v noci 45. Ich povinnosťou je túto hladinu neprekročiť.

Od piatka 22. septembra odštartuje TV Markíza sériu predvolebných diskusií. Postupne v nich dostanú priestor zástupcovia všetkých kandidujúcich subjektov. V samotnú volebnú noc prinesieme mimoriadne volebné štúdio aj exkluzívny exitpoll.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Voľby 2023

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.