Už je známy termín pojednávania so Slovenkou Renátou, ktorá je obvinená z terorizmu

Už je známy termín pojednávania so Slovenkou Renátou, ktorá je obvinená z terorizmu
Zdroj: Pohotovostný pátrací tím

Súdny proces s Renátou D., podozrivou z terorizmu, by sa mal na banskobystrickom pracovisku Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) začať 13. novembra. Potvrdila to hovorkyňa súdu Katarína Kudjáková. Hlavné pojednávanie je predbežne naplánované aj na 21. a 22. novembra.

Podaná obžaloba sa týka obzvlášť závažných zločinov založenia, zosnovania a podporovania teroristickej skupiny, vojnového bezprávia a prečinu ohrozovania mravnej výchovy mládeže. Renáta D. je stíhaná väzobne. Na Slovensko bola vo februári dopravená spolu s deťmi repatriačným letom, ktorý zabezpečoval rezort zahraničia.

Prečítajte si tiež:

Ako sa konštatuje v prvom uznesení o väzbe, Renáta D. sa pravdepodobne na prelome rokov 2014 a 2015 dostala na územie Sýrie s cieľom pripojiť sa k manželovi lekárovi už ako bojovníkovi teroristickej organizácie Islamský štát (ISIS). Počas pôsobenia na rôznych miestach v Sýrii mala spolu s manželom vychovávať obe deti v duchu ideológie radikálneho islamu.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 22. 8. 2023 o tom, že Slovenka Renáta, ktorá je obvinená z terorizmu, zostáva za mrežami:

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti