Na Slovensko mieri ďalšia vlna nepriaznivého počasia. Zmena príde čoskoro, ale nie nadlho

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na Slovensko mieri ďalšia vlna nepriaznivého počasia. Zmena príde cez víkend, ale nie nadlho.

Do konca pracovného týždňa k nám bude prúdiť ešte veľmi teplý vzduch. Vo štvrtok ( 21. 9.) a v piatok (22. 9.) meteorológovia predpovedajú prevažne polooblačné počasie s malou pravdepodobnosťou zrážok. Bude veľmi teplo, ale zároveň veterno, a to najmä v piatok. Potom začne počasie nad naším územím ovplyvňovať studený front.

Dážď a prehánky

„V sobotu (23.9.) prinesie ochladenie, a to v sprievode veľkej oblačnosti a prechodne sa na viacerých miestach vyskytne dážď, prehánky, výnimočne aj búrky,“ informuje Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) na sociálnej sieti.

Prečítajte si tiež:

​Meteorológovia upozorňujú aj na veľké teplotné rozdiely. Na západe už bude výrazne chladnejšie ako na juhovýchode územia.

Najvyššia denná teplota sa bude v sobotu (23. 9.) pohybovať od 19 do 24, na juhu stredného Slovenska, v Above a na Zemplíne väčšinou 24 až 29 stupňov.

V nedeľu (24. 9.) bude 18 až 23 stupňov, v Žilinskom kraji a na Spiši okolo 16 stupňov.

Po víkende sa opäť začne otepľovať

„Zmena v počasí bude trvať len krátko a v ďalších dňoch bude opäť málo oblačnosti aj zrážok a začne sa otepľovať,“ dodáva SHMÚ.

V budúcom týždni sa tak opäť môžeme tešiť na veľmi teplé počasie. Iba zrána sa môžu na niektorých miestach tvoriť hmly či nízka oblačnosť, ktorá sa už môže udržať aj celé dopoludnie.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti