Veľké nešťastie vo vinárstve na východe Slovenska. V pivnici zasypalo štyroch mužov, jeden neprežil (†51)

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Veľké nešťastie v známom vinárstve Chateau Grand Bari vo Veľkej Bare pri Trebišove. Jeden človek prišiel o život po tom, ako vo štvrtok (21. 9.) ráno okolo 9.00 hodine došlo pri výkopových prácach pivničných priestorov k prepadnutiu stropu. Muž (†51) zomrel na mieste.

Zavalené telo obete z priestorov vytiahli Banskí záchranári z Prievidze. 

Ďalšieho zraneného muža (63) prevážal do nemocnice vrtuľník. „S úrazom hlavy a s podozrením na poranenie driekovej časti chrbtice bol pacient na mieste primárne ošetrený, preložený na palubu vrtuľníka a v stabilizovanom stave, pri vedomí letecky prevezený do UN. L. Pasteura v Košiciach,“ uviedla letecká záchranná služba Air-Transport Europe na sociálnej sieti.

Po ošetrení však zistili, že nie je v ohrození života a mal utrpieť len ľahšie zranenia, uvádzajú košickí policajti

Zasypané boli celkovo štyri osoby. Ďalšie dve osoby, ktoré sa v pivničných priestoroch nachádzali, našťastie, vyviazli bez zranení,“ uviedla košická polícia s tým, že u troch preživších už vykonali dychové skúšky s negatívnym výsledkom.

U nebohého nariadil obhliadajúci lekár vykonanie pitvy, ktorá zároveň potvrdí alebo vyvráti prítomnosť alkoholu v jeho organizme. 

Na mieste udalosti sa okrem záchranných zložiek nachádzali aj pracovníci Banského úradu Košice, záchranná brigáda HaZZ Humenné i banskí záchranári z Prievidze. Tí mali telo 51-ročného muža vtiahnuť z pivničných priestorov. 

Policajti nehodu na mieste dokumentujú. Zasahovali aj hasiči. „Vykonávali tam práce, vystužovali a predlžovali vínnu pivnicu, od vstupu do pivnice asi 50 metrov,“ povedal novinárom veliteľ zásahu Milan Kudrec.

V súvislosti s udalosťou začala polícia trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Čo presne bolo príčinou nešťastia bude predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Prečítajte si tiež:

Vinárstvo reagovalo

K tragickej udalosti sa vyjadrili aj z vinárstva Chateau Grand Bari. Uviedli, že išlo o pracovníkov externej firmy, ktorá na mieste vykonávala banské práce. 

Konštatovali, že presné príčiny nehody sú aj pre nich neznáme a že najatá firma „spĺňa všetky odborné požiadavky v zmysle platnej legislatívy SR na vykonávanie takýchto prác a dielo uskutočňuje v súlade s platnými predpismi.“

Rodine a pozostalým obete vyjadrili úprimnú sústrasť. 

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 31. 8. 2023. Na jedného z mužov, ktorý pracoval na rekonštrukcii kaplnky v obci Nedašovce, sa zrútila stena:

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti