Iniciatíva kresťanov varuje pred zneužívaním viery vo volebnej kampani: Hľadajme dobro pre všetkých

Iniciatíva kresťanov varuje pred zneužívaním viery vo volebnej kampani: Hľadajme dobro pre všetkých
Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

Osobnosti verejného života, hlásiace sa ku kresťanstvu, vystríhajú pred zneužívaním viery vo volebnej kampani. Svojim vyhlásením pozývajú k pokojnému počúvaniu a hľadaniu spoločného dobra pre všetkých.

Informoval o tom iniciátor tejto občianskej kampane a historik Ondrej Druga.

Prečítajte si tiež:

Roky chaosu a pýchy

Iniciatíva Kresťania proti nenávisti uznáva, že Slovensko má za sebou roky chaosu a neschopnosti, pýchy a predsudkov, no nepovažuje za morálne usilovať sa o zmenu rozsievaním strachu a nenávisti.

Vydala už niekoľko vyhlásení k závažným spoločenským udalostiam.

„Nastávajúce voľby považujeme za veľmi dôležité. Preto sme pripravili ďalšie vyhlásenie, v ktorom sa v mnohých bodoch zhodujeme s vyhláseniami biskupov hlavných kresťanských cirkví Slovenska," uviedol Druga.

Iniciatíva vydala vyhlásenie aj pred minulými voľbami, v ktorom poukázala na zneužívanie kresťanstva zo strany kotlebovcov či Štefana Harabina.

„Situácia za posledné tri roky sa zmenila a mnohé strany začali využívať kresťanstvo viac nenápadne. Preto tento rok nikoho nemenujeme, ale podobne ako biskupi prinášame súbor hodnôt, ktoré ako kresťania v politike odmietame, respektíve vítame," skonštatoval Druga.

Výzvu podpísali bývalý predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ján Lunter, štátny tajomník rezortu vnútra Martin Královič, kazateľ Cirkvi bratskej Daniel Pastirčák, predseda Rady Bratskej jednoty baptistov v SR Benjamin Uhrin, bývalý hokejový reprezentant Michal Handzuš či speváčka Janais.

Od piatka 22. septembra odštartuje TV Markíza sériu predvolebných diskusií. Postupne v nich dostanú priestor zástupcovia všetkých kandidujúcich subjektov. V samotnú volebnú noc prinesieme mimoriadne volebné štúdio aj exkluzívny exitpoll. 

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Voľby 2023

Dôležité udalosti