Odborník o politikoch na sociálnych sieťach: Sulík s varechou v ruke je to isté ako Pellegrini na traktore

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Politici sa radi prezentujú na sociálnych sieťach a pred voľbami to platí dvojnásobne. Ich správanie sa ale s blížiacim dňom „D“ mení. Tvrdí to marketingový odborník, s ktorým sme sa pozreli na príspevky kandidátov. Čím chcú zapôsobiť na svojich voličov? A kam sú schopní zájsť so svojou kreativitou na sociálnych sieťach?

Podľa odborníka na komunikáciu a reklamu Róberta Slováka majú najväčší efekt na sociálnych sieťach rozkošné fotky s deťmi a psíkmi. Čím viac lajkov dostanú, tým viac ľudí ich uvidí. 

Pozitívne emócie vyvolávajú aj narodeniny. „Môže to pomôcť. Ľudia si povedia, že je to milé,“ vysvetľuje Slovák. Okrem toho môže optimizmus vyvolať aj oslovovanie followerov a príjemné vystupovanie. 

Trendom na sociálnych sieťach sa stali vlastné seriály. Tento druh prezentácie je populárny u viacerých politických kandidátov. Odborník ale upozorňuje, že politici nie sú herci ani zabávači, a ak sa o to snažia a nerobia to profesionálne, tak je to na hrane trápnosti. 

Prečítajte si tiež:

Kuchári i športovci

„V prípade, že sa politik prezentuje varením, zbieraním jahôd alebo vozí sa na traktore, tak jeho cieľom je ukázať, že je tiež iba človek, tak ako my všetci. Sulík vo varení je to isté ako Pellegrini na traktore,“ vyhodnocuje odborník. Pripadá mu zvláštne, keď ma politik seriál, ktory vyzerá ako relácia o varení.

Okrem toho komentuje video Roberta Fica, ktorý vylieza z vody oblečený, ale aj video Romany Tabák z Oravskej priehrady. Bez poznámky sa nezaobišli ani fotky a videá lídra hnutia Sme rodina Borisa Kollára so svojimi deťmi.

Prečítajte si tiež:

​Ako sa vyznať

„Ak sa zrazu niekto objaví so psíkom alebo v kroji a nikdy predtým sme ho tak nevideli, tak by sme mali spozornieť. Všimnúť si, že je to len taktika, ako nás obalamutiť a urobiť sa krajším, ako v skutočnosti ten človek je,“ dodal na záver marketingový odborník Róbert Slovák.

TV Markíza odštartovala predvolebné debaty. Relácie vysielame naživo aj na spravodajskom portáli TVNOVINY.sk a ich záznamy sú následne k dispozícii vo videoarchíve, na Voyo a na oficiálnom YouTube kanáli TV Markíza. V samotnú volebnú noc prinesieme mimoriadne volebné štúdio aj exkluzívny exitpoll.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.