Mnohí ho nepoznajú, iní mu hovoria miestny Vlkolínec. Toto miesto sa zámerne ukrýva pred svetom

Kostolík, kde sa raz za rok koná omša
Kostolík, kde sa raz za rok koná omša Zdroj: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

Môžeme však prezradiť len to, že sa nachádzame v oblasti Sihlianskych lazov.

Zámerne sa ukrýva pred svetom a mimo civilizácie, dokonca ho nepoznajú ani mnohí miestni. Nám sa toto tajuplné miesto podarilo navštíviť. Môžeme však prezradiť len to, že sa nachádza v oblasti Sihlianskych lazov, teda na území, kde sa stretáva Horehronský, Podpoliansky a Malohontský región.

„Je to lokalita, ktorá je neznáma aj pre mnohých domácich. Snažíme sa to tak aj udržať, hlavne kvôli tomu, aby si miestni chalupári, ktorí tu trávia dosť času, zachovali pokoj," vysvetlila hneď na úvod Ivana Rešutíková, ktorá podniká v cestovnom ruchu.

Zdroj: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

Vedie sem rozbitá cesta, ktorá je lemovaná lesmi, neskôr lúkami a pasienkami. Človek určite nečaká, že sa mu pred očami objaví svet, ktorým sa prenesie na začiatok minulého storočia. Tento pocit umocní ešte neexistujúci signál a žiaden prístup k moderným technológiám.

Prečítajte si tiež:

Po jednej strane sa hore kopcom ťahajú drevené chalúpky, na strane druhej tečie malý potok. Ľudia túto oblasť dokonca prirovnávajú k inej našej veľmi známej kultúrnej pamiatke.

Zdroj: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

„Niektorí miestni si dovoľujú túto lokalitu nazývať miestny Vlkolínec. Práve kvôli tomu, že sa tu nachádzajú veľmi citlivo zrekonštruované chalúpky so zachovanými prvkami pôvodnej ľudovej architektúry," prezradila zaujímavosť Ivana Rešutíková.

Nachádza sa tu dokonca aj malý kostolík, v ktorom sa raz za čas koná omša. „Niektoré objekty spadajú pod ochranu pamiatkového úradu," doplnila Ivana Rešutíková zaujímavosť.

Zdroj: TVNOVINY.sk/Martin Lachkovič

Čaro samotného miesta, ktoré trvalo obýva len jeden obyvateľ, inak sa tu zdržujú iba chalupári, dopĺňa nádherná príroda. Tá s okolitým svetom dotvára pocit, že aj v tejto rýchlej dobe sa nachvíľu môže zastaviť čas.


BREZNO/Marcel Marcišiak

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Horehronie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.