Domáce

Priechod Vernár sprejazdnili, v Prešovskom kraji zrušili 2. stupeň

Májový sneh v UK
Zdroj: YouTube

Cestári v noci najazdili až 12-tisíc kilometrov.

Situácia na cestách okolo Popradu bola počas dňa pokojná, vietor sa ustálil. S večerom sa však znova miestami rozfúkal, ale stále nemá intenzitu ako v predchádzajúcich dňoch, potvrdil pre TASR popradský dispečer Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja.

Podľa jeho slov je už horský priechod Vernár otvorený už aj pre nákladnú dopravu. Uzavretá stále ostáva cesta medzi Štrbou a Šuňavou, cestári však intenzívne pracujú aj na jej sprejazdnení.

Cestári zo Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK) dnes od 8.00 h zrušili 2. situačný stupeň na cestách v oblasti Štrba, Kežmarok, Levoča a Poprad. Na týchto miestach pretrváva 1. situačný stupeň a situácia na cestách je pokojnejšia.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Ako uviedol Miroslav Milý zo SÚC PSK, oproti včerajšku sa poveternostné podmienky zlepšili a vietor sa ustálil. Vodiči si aj napriek tomu majú dávať pozor, pretože v okolí Popradu sa miestami stále vyskytuje silnejší vietor a vytvárajú snehové jazyky.

Taktiež je na niektorých cestách v okolí Žiaru, Tatranskej kotliny, Starej Ľubovne, Prešova, Bardejova a Svidníka vzhľadom na nočné sneženie stále kašovitá alebo aj ujazdená vrstva snehu.

No väčšina ciest je podľa Milého prejazdná. Neprejazdný ostáva pre kamióny horský priechod Vernár a taktiež je neprejazdná cesta medzi Štrbou a Šuňavou, ktorú sa cestári pokúsia sprejazdniť dnes.

Milý tiež povedal, že počas noci bolo v teréne 94 vozidiel SÚC PSK, ktoré spolu najazdili 12-tisíc kilometrov. Z toho 7 300 prepluhovali a 4 300 posypali.

PREŠOVSKÝ KRAJ/TASR

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti