Finálová debata na Markíze: Pozvaných je deväť lídrov najsilnejších politických strán

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Televízia Markíza prinesie finálovú predvolebnú debatu s lídrami preferenčne najsilnejších strán. 

Debatu odštartujeme už dnes, v pondelok (25. 9.) o 20:45 hod.

Potvrdenými hosťami dnešnej debaty sú Boris Kollár (Sme rodina), Milan Majerský (KDH), Andrej Danko (SNS), Richard Sulík (SaS), Milan Uhrík (Republika), Igor Matovič (OĽaNO a priatelia) a Michal Šimečka (Progresívne Slovensko).

Posledná debata sa mala pôvodne konať v utorok (26. 9.). Robert Fico (Smer) a Peter Pellegrini (Hlas) však účasť odmietli.

Prečítajte si tiež:

O príprave na debaty hovoril moderátor Michal Kovačič aj v podcaste Cirkus Politicus. Vzhľadom na vývoj udalostí skonštatoval, že sám nevie, ako bude finálová debata vyzerať.

„Snažíme sa umožniť čo najpluralitnejšiu diskusiu, aby sme poskytli priestor všetkým politickým stranám,“ dodal Michal Kovačič. Moderátor sa na predvolebné debaty musí pripravovať inak ako na nedeľné relácie Na telo. 

Nebude sa pýtať len moderátor

Debaty sú regulované Radou pre mediálne služby a politici v nich volia celkom inú taktiku, ktorej sa moderátor musí prispôsobiť.

„Budeme riešiť to, čo chcú politici ponúknuť. Pre mňa je veľmi zaujímavé, aké veci sľubujú politici, ktoré nerobili práve vtedy, keď mali možnosť ich realizácie. O to mi ide, aby sme ich s tým konfrontovali,“ dodal Kovačič.

Zaujímavosťou tejto debaty bude aj to, že sa nebude pýtať iba moderátor Michal Kovačič, ale aj bývalí najvyšší ústavní činitelia vrátane exprezidentov Rudolfa Schustera a Ivana Gašparoviča či bývalej premiérky Ivety Radičovej.

TV Markíza odštartovala predvolebné debaty, posledná sa uskutoční dnes o 20:45. Relácie vysielame naživo aj na spravodajskom portáli TVNOVINY.sk a ich záznamy sú následne k dispozícii vo videoarchíve, na Voyo a na oficiálnom YouTube kanáli TV Markíza. V samotnú volebnú noc prinesieme mimoriadne volebné štúdio aj exkluzívny exitpoll.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Voľby 2023

Dôležité udalosti