Ministerstvo zdravotníctva spustilo ďalšiu vlnu očkovania. Nová vakcína chráni pred omikronom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Pozitívni na COVID-19 budú podľa odborníkov počas jesene pribúdať. Ministerstvo zdravotníctva spustilo ďalšie očkovanie. Vakcínu, ktorá chráni pred najnovším variantom, však budeme môcť dostať len vo vybraných zariadeniach.

Na poliklinike v Mlynskej doline v pondelok (25. 9.) zaočkovali okolo 200 ľudí. Počas obeda záujemcovia dokonca čakali v rade.

Novou adaptovanou vakcínou budú počas desiatich týždňov očkovať v 29 vybraných nemocniciach. 

Odborníci odporúčajú očkovanie ešte pred nástupom jesennej vlny najmä starším ľuďom a tým, ktorí majú ďalšie pridružené ochorenia.

„K dnešnému dňu prejavilo záujem o novú vakcínu 1369 osôb, z toho 519 už reálne má pridelený termín. Ide prevažne o osoby nad 60 rokov,“ informovala Veronika Daničová, hovorkyňa NCZI.

Záujem o očkovanie narastá aj v žilinskej nemocnici, kde už očakávajú dodávku nového druhu vakcíny. Počas leta záujem o očkovanie klesol, no s príchodom jesene sa to mení.

„Ľudia sa viac pýtajú, kedy, ako a kde sa môžu nechať zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. V našej nemocnici očkujeme vždy prvý štvrtok v mesiaci v poobedných hodinách,“ upresnila hovorkyňa nemocnice Lenka Záteková. Je však potrebné objednať sa vopred.

Vakcína je vhodná aj pre tých, ktorí sa doteraz ešte neočkovali.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.