Čoskoro začne platiť zákaz parkovania na chodníkoch. V prípade jeho porušenia vám hrozí takáto pokuta

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Už na konci tohto týždňa začne platiť zákaz parkovania na chodníkoch po celom Slovensku. Niektoré mestá a obce s vyznačovaním chodníkov už finišujú, avšak nájdu sa aj také, ktoré vyriešenie tohto zákazu odignorovali.

Od 1. 10. na neoznačenom chodníku už viac nezaparkujete. Mestá a obce mali jeden a pol roka na to, aby prípadné parkovacie miesta na chodníkoch, kde je na to miesto, nakreslili.

V Malackách sa vybrali opačnou cestou a pre autá nevyznačili ani centimeter chodníka.

V Šali neosadili jedinú dopravnú značku a nepribudol tu ani centimeter striekaného značenia. Do konca roka sa to nezmení.

Iná situácia je len o pár kilometrov ďalej, nie v meste, ale na vidieku. V Trnovci nad Váhom majú značenie na chodníkoch namaľované už viac než rok.

V Bratislave zase vo viacerých štvrtiach už funguje rezidentské parkovanie, a teda v týchto častiach sú už parkovacie miesta dávno vyznačené. Tam, kde tento systém ešte nezaviedli, museli mestské časti taktiež pristúpiť k vyznačovaniu parkovacích miest.

V bratislavskej mestskej časti Karlovka majú už takmer všetky chodníky na státie vyznačené. Karlovka týmto zákonom príde o značnú časť parkovacích miest. O koľko, však presne vyčísliť nevedia. Dá sa predpokladať, že od nedele budú mať vodiči značný problém so zaparkovaním.

Kým napríklad v Bojniciach budú mestskí policajti zo začiatku vodičov za státie na neoznačenom chodníku iba upozorňovať, v hlavnom meste budú nekompromisní a majiteľov áut pokuta neminie. 

Ak po 1. 10. zaparkujete na neoznačenom chodníku, bude vám hroziť pokuta až do výšky 78 eur.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti