Vyrastala pri motorkách, ľudia sa jej za to smiali. Mladá Diana organizuje zrazy nadšencov veteránov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Kedysi sa jej smiali, že jazdí na starej rárohe. Všetkým ale vytrela zrak, keď zorganizovala najväčší zraz milovníkov starých československých značiek. Diana miluje motorky od detstva. Ako sa k nim mladá žena dostala?

Ako tvrdí jej otec, jeho snom bolo mať syna. Keď sa mu však narodila dcérka, nerobil žiadne rozdiely. Už ako malá trávila s ním a s jej dedkom veľa času v garáži pri motorkách. „Viac-menej som tam vyrastala,“ hovorí Diana.

Prečítajte si tiež:

Smiali sa jej, že je ako chlapec

Postupne sa začala zaúčať. Otec s dedkom jej všetko poctivo vysvetľovali a ona im s radosťou asistovala. Ako mladé dievča už vedela napríklad nastaviť karburátor. V rodine sa jej vraj aj občas posmievali, že ju vychovávajú ako chlapca.

Roky plynuli a i keď si jej otec myslel, že s vekom o motorky stratí záujem, opak sa stal pravdou. Tieto stroje sa pre ňu stali doslova životným štýlom.

Stretnutia motorkárov začala organizovať už ako 15-ročná. Schádzajú sa na nich ľudia z celého Slovenska a Česka.

Prečítajte si tiež:

Rodinné dedičstvo

Staré motorky sú ich rodinným dedičstvom. Prvú motorku, na ktorej Diana jazdila, kúpil jej strýko v roku 1969. „Veľa ľudí ich dávalo do šrotu, nevážili si ich. Teraz však každý zháňa staré motorky, ich hodnota neuveriteľne stúpla,“ vysvetľuje.

Spoločná rodinná vášeň prehĺbila vzťahy medzi Dianou a jej otcom. Na jednej motorke spolu začali objavovať svet, precestovali rôzne kúty Slovenska aj Česka. Boli na nej aj v Strakoniciach, pričom im cesta trvala približne 12 hodín.

Mladá žena verí, že sa bude môcť motorkám venovať čo najdlhšie. „Neviem si život bez nich predstaviť a dúfam, že na nich budem tráviť aj dôchodok,“ dodáva s úsmevom.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.