Zásah NAKA: Zadržali exšéfa nitrianskeho inšpektorátu práce aj majiteľa známej siete penziónov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Elitní policajti Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zasahujú od skorého rána v Nitrianskom kraji. Ako prvý o tom informoval Startitup.sk.

Pri akcii podľa portálu zadržali bývalého šéfa nitrianskeho inšpektorátu práce Róberta Bullu aj majiteľa siete penziónov Hoffer Juraja Vargu.

Akcia má podľa našich informácií súvisieť s vyšetrovaním korupcie a zneužívania právomocí z rokov 2018 a 2019. Má sa týkať inšpektorátu práce. 

Prečítajte si tiež:

​Akcia Agentúra

Róberta Bullu v januári 2022 už elitní policajti NAKA zadržali. Niekdajší štátny funkcionár mal dohliadať na zákonnosť, namiesto toho stál podľa vyšetrovateľa na čele zločineckej skupiny.

Róbert Bulla mal byť podľa vyšetrovateľa šéfom zločineckej skupiny. Údajne práve v čase, keď riadil inšpektorát práce v Nitre. Pôsobil tak sedem rokov, skončil v roku 2019. Často sa vyjadroval k pracovným úrazom aj k nelegálnemu zamestnávaniu.

Vyšetrovateľ NAKA ho viní z toho, že tisíce eur mal inkasovať aj do vlastného vrecka.

Portál zoznam.sk napísal, že skupina údajne brala úplatky od podnikateľov za „ochranu“ pri nelegálnej výrobe cigariet či nedovolenom zamestnávaní cudzincov. Ochrana spočívala vraj v tom, že ich úrady nebudú riešiť a vyšetrovať.

V rámci akcie Agentúra NAKA obvinila aj ďalšie známe mená - napríklad Bernarda Slobodníka či muža, ktorý sa priznal k viacerým vraždám.

Obvinených prepustili na slobodu.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti