Manželka zraneného turistu prosí o pomoc. Intenzívne pátranie vo Vysokých Tatrách je od soboty neúspešné

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Záchranári, vrtuľník aj drony. Aj napriek rozsiahlemu pátraniu vo Vysokých Tatrách sa turista z Poľska stále nenašiel. O pomoc prosí aj manželka strateného 50-ročného muža.

V sobotu ráno (23. 9.) vyrazil sám na Ľadový štít vo Vysokých Tatrách. Presnú trasu, ktorou sa mal vydať, neuviedol. Odvtedy sa po ňom neúspešne pátra.

Prečítajte si tiež:

„Môj manžel Grzegorz sa stratil v slovenských Tatrách. V sobotu skoro ráno sa sám vydal na cestu v slovenských Tatrách smerom na Ľadový štít, ale neuviedol presnú trasu, ktorou mal ísť. Naposledy sme ho kontaktovali v sobotu 23. septembra okolo 21.00 h - pravdepodobne mal zlomenú nohu a nevedel, kde sa nachádza. Odvtedy prebieha pátranie pracovníkov TOPR-u, slovenskej služby a polície. Ak ho niekto videl, dajte nám prosím vedieť," uvádza manželka zraneného turistu.

Pátrajú od soboty

Pátracia akcia sa rozbehla ešte v sobotu v noci. Pokračovala aj v nedeľu. Pátranie cez víkend však výrazne komplikovalo nepriaznivé počasie a zlá viditeľnosť.

„S mužom sa podarilo záchranárom ešte vo večerných hodinách skontaktovať, potvrdil úraz, no nebol schopný uviesť svoju presnú polohu, ani nepotvrdil zaslaný lokalizačný link,“ informuje Horská záchranná služba. Jeho telefón bol neskôr už nedostupný. O lokalizáciu telefónu požiadali policajný zbor.

V pondelok od skorých ranných hodín bolo do pátrania nasadených spolu desať záchranárov.

„Do pátrania bolo nasadených spolu 10 záchranárov HZS z Vysokých Tatier, ŠS a SLP, ktorí boli postupne vrtuľníkom Letky Ministerstva vnútra vysadení vo vytypovaných lokalitách a pozemne prepátravali oblasti Širokej veže, Sedielka, Ľadových štítov, Snehového štítu, smerom do Malej Studenej doliny ako aj Javorovej doliny,“ uvádza Horská záchranná služba.

Počas celého dňa sa pátralo aj za pomoci vrtuľníka Letky MV SR a dvoch pátracích dronov.

Neúspešnú pátraciu akciu vo večerných hodinách prerušili a pokračujú v utorok.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti