Sulík priznal, že si s Haščákom písal o zdravotných poisťovniach. Uniknuté správy však považuje za zmanipulované

Richard Sulík (SaS)
Richard Sulík (SaS) Zdroj: TV Markíza / Martin Lachkovič

Predseda SaS sa prvýkrát konkrétne vyjadril k uniknutej komunikácii medzi ním a bývalým šéfom Penty Jaroslavom Haščákom. Správy zverejnil Igor Matovič. 

Podľa správ mal Haščák pripravovať argumenty Sulíkovi proti tomu, aby vláda dotovala Všeobecnú zdravotnú poisťovňu. Penta vlastní súkromnú poisťovňu Dôvera. 

Následne mal Sulík návrh na vláde stopnúť. Podľa Matoviča je to dôkaz, že SaS konala v záujme finančnej skupiny. 

Sulík reagoval na kauzu v diskusii denníka SME a Rádia Expres. Súkromnú komunikáciu s Haščákom nepoprel a potvrdil, že si písali o zdravotných poisťovniach. Tvrdí však, že zverejnená komunikácia je zmanipulovaná.

Prečítajte si tiež:

„Písal som si s ním. Chcel som od neho argumentáciu, prečo je zlé dať peniaze len jedným poistencom,“ povedal predseda SaS. 

Vylúčil tiež, že by Haščákovi písal o pozitívnom PR pre jeho kolegyňu Janu Bittó Cigánikovú.

Podľa Sulíka je normálne, že minister hospodárstva udržiava kontakty s podnikateľmi a finančníkmi. Organizoval si s nimi oficiálne aj neoficiálne stretnutia.

V samotný deň volieb, v sobotu 30. septembra, okrem večernej relácie, v ktorej divákom hneď po zatvorení volebných miestností odprezentujeme exkluzívny EXIT POLL agentúry Focus pre TV Markíza a následne výsledky volieb, pripravujeme aj mimoriadne spravodajské vysielanie.

Niekoľkokrát počas volebnej soboty odvysielame krátke Televízne noviny. V nich dostanú diváci základné informácie o priebehu volieb, prípadných problémoch, naživo sa spojíme s našimi redaktormi, ktorí budú celý deň monitorovať situáciu v teréne.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.