Ranný budíček od kukláčov. V Trnave zadržali rodinku dílerov a vydieračov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Kukláči v utorok (26. 9. ) ráno zadržali v Trnave dvoch dílerov. Vyšetrovateľ obvinil otca so synom zo závažnej drogovej trestnej činnosti, dílerstva a zločinu vydierania a zároveň podá podnet na návrh na ich väzobné stíhanie.

Prečítajte si tiež:

Ranný budíček od kukláčov

Policajti vykonali policajné razie v jednom z trnavských bytov a v obci Jaslovské Bohunice.

Muža (48) zadržali ráno pri domovej prehliadke, kde okrem podozrivej osoby policajti našli a zaistili podozrivé látky. V rukách policajtov skončil o pár hodín neskôr aj jeho 23-ročný syn.

„Prehľadali aj ďalšie 2 vozidlá, ktoré mali používať pri páchaní trestnej činnosti a vykonali ďalšie prehliadky bytových a nebytových priestorov. Zaistené látky pri zákrokoch vyhodnotili experti, ktorí potvrdili, že išlo o niekoľko desiatok dávok mefedrónu,“ uviedla trnavská polícia na sociálnej sieti.

Prečítajte si tiež:

Dílovali v okolí Trnavy

Policajnú akciu s krycím názvom BULBI policajti plánovali dlhšie. Osoby sa mali drogovej trestnej činnosti dopúšťať minimálne od januára 2022 a mefedrón mali predávať minimálne piatim konzumentom a ďalšiemu dílerovi.

Operatívnou činnosťou, preverovaním a vyhodnocovaním všetkých informácií zhromaždili dostatok dôkazov na to, aby mohol vyšetrovateľ oboch mužov obviniť z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi formou spolupáchateľstva.

Za obchodovanie s drogami, ktoré muži predávali v rámci okresu Trnava, im môže hroziť trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov. Do rozhodnutia o väzbe zostávajú obaja v cele policajného zaistenia.

Prečítajte si tiež:

Vyhrážali sa svedkom

Vyšetrovateľ mužov zároveň obvinil aj zo zločinu vydierania formou spolupáchateľstva.
Obaja Trnavčania sa mali vyhrážať viacerým osobám, ktoré svedčili v iných drogových trestných konaniach. Pod hrozbou, že im dorežú tváre a odrežú hlavy ich nútili, aby vypovedali podľa ich inštrukcií a požiadaviek.

Za takýto trestný čin im hrozí 4 až 10 rokov.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.