Domáce

Ráno bude poriadna zima, cez deň sa výrazne oteplí

Počasie - ilustračná snímka
Zdroj: SITA

Najviac sa musia prízemných mrazov báť záhradkári.

Nový pracovný týždeň sa začal na Slovensku príjemným jarným počasím.

Družica

Nielen u nás, ale aj v celej strednej a juhozápadnej Európe ovplyvňuje počasie tlaková výš, ktorej stred sa pomaly presúva na východ až juhovýchod. Po jej zadnej strane k nám začne zajtra prúdiť teplý vzduchu od juhozápadu. Súčasne sa do vnútrozemia približuje tento frontálny systém, ktorý začne počasie u nás ovplyvňovať od západu až v stredu.

Teploty

Teploty budú teda narastať a Slovensko sa dostane do teplotného pásma 15 až 20 stupňov. Samozrejme severné lokality nášho územia budú o pár stupňov chladnejšie a južné zasa o niečo teplejšie.

Zrážky

Sú v týchto dňoch hlavne nad západnou Európou, kde je frontálny systém a takisto aj nad juhovýchodnou Európou. Nad strednou Európou a teda aj nad Slovenskom je oblasť bez zrážok a z toho vyplýva, že aj zajtra môžete dáždniky pokojne nechať doma.

Vietor

Vietor sa u nás vybúril najmä cez víkend. Dnes ešte fúkal na niektorých miestach silnejšie, ale postupne sa utíšil. Zajtra bude fúkať zväčša od juhu a to iba mierne, zhruba rýchlosťou do 20 km/h.


Ráno bolo na niektorých miestach chladné, napríklad na Záhorí namerali vo výške 2 metre nad zemou teplotu okolo nuly a pri zemi doslova mrzlo.

V Poprade klesla teplota pred východom slnka až na -2 stupne. Teploty však rýchlo stúpali a cez deň sa postupne pri prevažne slnečnom počasí vyšplhali miestami až na 17 stupňov.

Doprava

Vietor nám zajtra na cestách prekážať nebude, opatrne však jazdite pre hmly, ktoré sa môžu lokálne tvoriť najmä v nižších polohách. Inak by mala byť situácia na cestách zajtra pokojná.

Noc

Pred nami je síce takmer jasná noc, ale bude aj poriadne chladná. Do rána sa vzduch ochladí na 4 až -4 stupňov, pri zemi však klesne jeho teplota až do -5 stupňov a to je výstraha najmä pre záhradkárov. Ojedinele sa môžu v ranných hodinách tvoriť hmly.

Po chladnom ráne bude zajtra už oveľa teplejšie ako bolo dnes, keďže k nám začne prúdiť teplý vzduch. Nie je však ničím výnimočným že v tomto období býva veľký rozdiel medzi nočnými a dennými teplotami.

Západné Slovensko

Teploty sa zajtra vyšplhajú na 16 až 21 stupňov, teda bude príjemne teplo a aj počasie bude prevažne slnečné alebo len málo oblačné.

Stredné Slovensko

Tu bude tiež pekné jarné počasie, má byť jasno až polooblačno. Na severe bude okolo 15 až16, na juhu sa oteplí do 21 stupňov.

Východné Slovensko

Pokojné zväčša slnečné počasie čakajte zajtra aj na východe našej krajiny. Teplota tu vystúpi na 15 až 20 stupňov. Na celom území bude fúkať iba mierny južný vietor.

Hory

Na horách bude podobne ako dnes, pokračovať bude zväčša málo oblačné počasie, rušené iba rannými hmlami na podhorí. V nadmorskej výške 1 500m sa oteplí na 7 stupňov.

Biopredpoveď

V stredu sa situácia začne meniť, od západu bude postupne pribúdať do horských oblastí nielen oblačnosť, ale aj zrážky. Bio zostáva na 2, čo je slabá až mierna záťaž.

Predpoveď do soboty

V ďalších dňoch bude pomerne teplo, ale opäť sa k nám vráti prehánkové alebo búrkové počasie.

V stredu popoludní a vo štvrtok bude cez naše územie postupovať na východ frontálny systém a to v sprievode veľkej oblačnosti, prehánok, alebo aj búrok.

No a vlhký vzduch nás neopustí ani v ďalších dňoch. Ešte aj v piatok a v sobotu bude nad našou krajinou dostatok prehánok, alebo aj ojedinelých búrok.

Teploty sa však výraznejšie meniť nebudú a cez deň sa budú pohybovať zhruba od 15 do 17 na severe, do 22 stupňov na juhu. A teplota bude vyššia aj v noci.

BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.