Matovič s manželkou Pavlínou obviňujú finančníka Haščáka z korumpovania politikov aj daňového podvodu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Líder OĽANO Igor Matovič na tlačovej konferencii označil nemocnicu Penty - Bory v Bratislave za symbol rozkrádania štátu a peňazí určených chorým ľuďom.

Predseda OĽANO ďalej tvrdí, že finančník Jaroslav Haščák ukradol chorým ľuďom 440 miliónov eur. „A to len na jednom podvode posvätenom Ficom a Pellegrinim,“ hovorí Matovič.

Domnieva sa, že daná nemocnica patrí ľuďom, lebo ju Penta vraj postavila z nakradnutých peňazí. „Sama naša ústava hovorí, že majetok nadobudnutý nezákonne nepožíva štátnu ochranu. Ten majetok mu musíme zobrať,“ tvrdí líder OĽANO.

Prečítajte si tiež:

Na tlačovej konferencii dal Matovič priestor aj svojej manželke Pavlíne. Obaja tvrdia, že nevlastnia kaštieľ v Turčianskej Štiavničke. S touto informáciou prišiel Hlas-SD a šíri ju aj Plus 1 deň.

„Máme päť nehnuteľnosti v Trnave a v dedinke pri Trnave. Som Spišiačka, mala som tam zdediť nejaké kúsky, ale keďže je Spiš ďaleko a nebola by som schopná to obhospodarovať, tak som sa toho vzdala,“ uviedla Pavlína Matovičová.

Prečítajte si tiež:

Matovič sa zároveň domnieva, že niektorým stranám dal Jaroslav Haščák priestor na reklamu v stredajšom vydaní spomínaného denníka zadarmo.

„Je to korumpovanie politikov. Za to mu hrozí prepadnutie majetku a možno aj touto cestou sa vieme dostať k nemocnici,“ uviedol Matovič. 

„Je to aj o daňovom podvode, ktorý pácha. On dáva niečo do schránok a tvári sa, že je to za účelom podnikania. Stáť to môže tri milióny a on z toho nevyplatí daň,“ dodáva Matovič. Myslí si, že by za to Haščák mohol vo väzení stráviť 25 rokov.

Voľby na Markíze

V samotný deň volieb, v sobotu 30. septembra, okrem večernej relácie, v ktorej divákom hneď po zatvorení volebných miestností odprezentujeme exkluzívny EXIT POLL agentúry Focus pre TV Markíza a následne výsledky volieb, pripravujeme aj mimoriadne spravodajské vysielanie.

Niekoľkokrát počas volebnej soboty odvysielame krátke Televízne noviny. V nich dostanú diváci základné informácie o priebehu volieb, prípadných problémoch, naživo sa spojíme s našimi redaktormi, ktorí budú celý deň monitorovať situáciu v teréne.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Voľby 2023

Dôležité udalosti