Dráma v Bratislave: Muž strieľal na sídlisku do ľudí aj policajtov, útočník je mŕtvy, štyria ľudia sú zranení

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dráma priamo pod oknami panelákov v hlavnom meste. Obyvateľov bratislavskej Dúbravky v noci zo stredy (27. 9.) na štvrtok (28. 9) prebudil výbuch aj streľba. Z okna bytovky začal muž náhodne strieľať na ľudí. Hlásia štyroch zranených, útočník (†32) je mŕtvy. Medzi zranenými je aj policajt. Ako prvé o tom informovali noviny.sk.

Útok sa odohral okolo jednej v noci len pár metrov od obchodného centra Saratov. 

„Viaceré hliadky policajtov Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave boli dnes krátko pred 1.00 hodinou vyslané na základe viacerých telefonických oznámení od občanov na Fedákovu ulicu v mestskej časti Dúbravka, kde malo dôjsť k výbuchu v jednom z bytov a následne k streľbe,“ informoval bratislavský krajský policajný hovorca Michal Szeiff.

Policajti pri zásahu museli voči konkrétnej osobe použiť aj služobnú strelnú zbraň.

Prečítajte si tiež:

Dlhodobé problémy

Podľa našich informácií strieľal 32-ročný Matej, údajne zbraňou, ktorá patrí jeho otcovi. Údajne išlo o pištoľ Luger 9.

Operáciu musel v nemocnici podstúpiť aj policajt, ktorého útočník zranil. Podľa našich informácií ho bodol nožom do zadnej časti krku.

Susedia tvrdia, že si muž vyrábal výbušniny a mesiace ich nad ránom obťažoval pyrotechnikou. Aj žena, ktorá žije v rovnakom paneláku v byte pod útočníkom, je v šoku. Po výbuchu jej v byte a zo stropu padali veci.

Okolnosťami, ako aj presnými príčinami, za ktorých sa táto udalosť stala, sa v súčasnosti polícia intenzívne zaoberá. „Akonáhle to procesná situácia umožní, k prípadu poskytneme bližšie informácie,“ dodal Szeiff.

Polícia na mieste útoku v bratislavskej Dúbravke.
Nočná dráma v Bratislave. Zdroj: TV Markíza

Desivé detaily 

Muž začal najprv strieľať na civilistov z okna. Potom vyšiel pred bytovku a streľba pokračovala.

Na krátky čas ju prerušil, vbehol naspäť do bytu a po pár sekundách sa z bytu ozval výbuch. Malo sa rozletieť okno a črepy popadať na zem.

Na ceste z bytu vybehol na policajtov s nožom. A tí ho smrteľne zranili na medziposchodí. Muž mal vykrikovať, že ich pozabíja, opísal pre portál incident svedok, ktorý to videl na vlastné oči.

​Vystrašení ľudia sa ukrývali za autami aj panelákom. Zranených susedia rýchlo z ulice ukryli a poskytli im prvú pomoc. 

Zranených previezli do nemocníc

„Na mieste sa nachádzali štyri osoby so strelnými poraneniami horných a dolných končatín, ktoré boli po prvotnom ošetrení transportované do nemocníc. U piatej osoby, 32-ročného muža, záchranári konštatovali exitus,“ informovalo Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby.

Prečítajte si tiež:

​Dvaja zranení sú po operácii

Dvaja zranení zostali po operácii hospitalizovaní v Univerzitnej nemocnici Bratislava (UNB), tretieho po ošetrení prepustili domov, uviedla to hovorkyňa nemocnice Eva Kliská.

„Jeden pacient s priestrelom ruky utrpel stredne ťažké zranenie, bol ošetrený a prepustený do domácej liečby, jeho stav si nevyžadoval hospitalizáciu. Ďalší dvaja pacienti utrpeli ťažšie zranenia, obaja sa museli podrobiť operačnému zákroku,“ priblížila Kliská.

Podľa jej slov sú mimo ohrozenia života a pod stálym dohľadom zdravotníkov na jednotke intenzívnej starostlivosti. „Utrpeli strelné poranenie ramena a lakťa, jeden z týchto pacientov mal okrem strelných rán aj rezné rany v oblasti krku, ktoré mu spôsobil útočník,“ spresnila.

Jeden zo zranených sa nachádza v bratislavskej Nemocnici Bory. „Stav pacienta je stabilizovaný,“ uviedla PR špecialistka siete nemocníc Svet zdravia Bianka Krejčíová.

Na mieste boli desiatky policajtov, vyšetrovateľ technikov kriminalistických expertov, prokurátorka, vyšetrovateľ inšpekčnej služby, krajský policajný riaditeľa aj starosta mestskej časti Dúbravka.

Pozrite si aj rozhovory so susedmi, ktorí streľbu počuli:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.