Krvavú streľbu v Dúbravke údajne rozpútala banálna susedská hádka

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Streľba v Bratislave. Problémový sused začal v noci zo stredy na štvrtok z okna bytovky v Dúbravke strieľať na ľudí. Štyria sú zranení vrátane jedného policajta.

Podľa našich informácií útočil 32-ročný Matej, ktorého policajti následne smrteľne zranili. Strieľať mal údajne zbraňou svojho otca, neskôr útočil aj nožom. Mestskou časťou zaznel aj výbuch.

Susedom je útočník známy, mali s ním totiž problémy. Svoje skúsenosti zdieľajú na sociálnych sieťach.

Prečítajte si tiež:

Ľudia sa išli sťažovať, on na nich začal strieľať

Jeden Dúbravčan tvrdí, že na útočníka v minulosti množstvo ľudí podalo trestné oznámenie a aj sám bol na polícii na výsluchu.

„Vyhadzoval pyrotechniku, striekal slzný plyn do vchodu a výťahu, strieľal z okna po holuboch. Nikto to nevedel vyriešiť, pretože polícii neotváral dvere,“ hovorí.

Podľa miestneho išlo len o otázku času, tušil, že začne strieľať aj po ľuďoch. Upozornil aj na riziko výbuchu. Neďaleko je totiž predajňa kebabu, v ktorej majú plynové bomby. 

Veľkú časť útoku videl aj na vlastné oči. „Videl som už len z okna ľudí, ako idú k jeho oknu mu nadávať, lebo zas vyhadzoval pyrotechniku. Spustil streľbu. Potom aj pod bránou. Zaznel výbuch ako vo filme. Rozhádzalo okná, všade bol dym a bolo cítiť síru. Akoby si v byte zostrojil nejakú bombu,“ opisuje svedok.

„Palec hore pre hasičov, záchranárov aj policajtov. Bleskovo uhasili oheň, ošetrili ľudí a odstránili hrozbu,“ uzatvára miestny.

Prečítajte si tiež:

Muža riešili aj v minulosti

Zlú skúsenosť s mužom zdieľal už v auguste na sociálnej sieti Henrich z Dúbravky. Vtedy tvrdil, že miestni kvôli nemu zažívajú peklo.

„Nonstop vyhadzuje svetlice, vojenskú pyrotechniku. Ľudia na neho volali hliadku a podali trestné oznámenia. Na kolobežke chodí po Dúbravke a vyhadzuje to pod oknami,“ opisoval v minulosti.

Aj Henrich hovoril o slznom plyne vo vchode aj vo výťahu, kde vraj lial aj chemikálie. „Vylieva ocot po trávniku, vyhadzuje vrecúška s octom a s kosťami na autá,“ opisoval.

Muž sa svojimi činmi vraj netajil. „Keď som sa ho opýtal, že či to robí on, tak mi povedal, že áno. Keď som sa ho opýtal, či je normálny, chcel sa biť,“ uzavrel miestny.

Pozrite si aj rozhovory so susedmi, ktorí streľbu počuli:

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.
Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

K téme Krimi

Dôležité udalosti