Na Nový rok v Michalovciach zavraždil ženu, teraz to ľutuje a vyčíta si to. Rozsudok padne onedlho

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V prípade vraždy 46-ročnej ženy z 1. januára tohto roka v Michalovciach zazneli v piatok na Mestskom súde v Košiciach záverečné reči. Z obzvlášť závažného zločinu vraždy je obžalovaný Valentín H., ktorý sa k skutku priznal a vyjadril ľútosť.

Súd vynesie rozsudok 4. októbra.

Prečítajte si tiež:

​Chcú preňho 25 rokov

Prokuratúra žiada pre obžalovaného nepodmienečný test odňatia slobody pri hornej hranici trestnej sadzby, čo je 25 rokov.

V záverečnej reči sa obžalovaný ospravedlnil rodine zavraždenej za svoje konanie. „Veľmi mi je to ľúto. Odkedy som tu, stále si vyčítam, prečo som to urobil. Neviem to pochopiť a veľmi sa chcem ospravedlniť," povedal Valentín H., ktorý mal v čase skutku 18 rokov.

Polícia ho zadržala 3. januára v Žiline, odvtedy je vo väzbe. Jeho obhajca uviedol ako poľahčujúce okolnosti, že sa obžalovaný priznal, v čase skutku mal vek blízky mladistvému, bol pod vplyvom alkoholu a nebol predtým trestaný.

Prokurátorka uznala ako poľahčujúcu okolnosť len priznanie.

Na piatkovom pojednávaní vypovedal znalec z odboru psychológia s tým, že u obžalovaného nebola zistená duševná choroba alebo porucha v zmysle psychózy.

„Boli u neho zistené podpriemerné rozumové schopnosti na rozhraní mentálnej subnormy a ľahkej mentálnej retardácie," uviedol.

V čase spáchania trestného činu Valentín H. podľa znalca mohol rozpoznať nebezpečenstvo svojho konania pre spoločnosť a svoje konanie mohol ovládať.

Rodičia zavraždenej ženy si ako poškodení okrem úhrady nákladov za pohreb žiadajú aj úhradu nemajetkovej ujmy po 30.000 eur. Podľa slov ich splnomocnenkyne so stratou dcéry sa nevedia psychicky vyrovnať, prišli o možnosť rozvíjať rodinný život a oporu v starobe.

Po záverečných rečiach sudkyňa odročila hlavné pojednávanie  na budúci týždeň s cieľom vyhlásenia rozhodnutia.

K vražde na ulici v Michalovciach došlo na Nový rok ráno. Páchateľ bývalú zdravotnú sestru sledoval a napadol po tom, ako si vybrala peňažnú hotovosť z bankomatu.

Podľa bezpečnostných kamier sa žena snažila pred páchateľom ujsť a kričala o pomoc, ten ju však dobehol a opakovane bodal nožom. Následne jej ukradol mobilný telefón a peňaženku. Žena zraneniam na mieste podľahla.

Pozrite si reportáž z dňa (5.1.), keď dnes už obvineného vzali do väzby:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.