Krajmer, ktorý sa objavil na mieste vraždy Jána a Martiny, dostane novú funkciu

Bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer (uprostred).
Bývalý šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer (uprostred). Zdroj: TASR

Po štyroch mesiacoch skončil ako riaditeľ oddelenia prevencie a komunikácie policajného zboru.

V dome, kde našli zavraždených Jána Kuciaka Martinu Kušnírovú, na obhliadke miesta činu sa medzi prvými objavil vtedy šéf protikorupčnej jednotky NAKA Róbert Krajmer. Vraždy do jeho pôsobnbosti nepratria, za čo čelil kritike a skončil vo funkcii. Potom nastúpil ako riaditeľ oddelenia prevencie a komunikácie policajného zboru.

Aj v tejto funkcii končí. A to po štyroch mesiacoch. Opäť sa mu ale núka nový flek v rezorte vnútra. Píše sme.sk. Prezídium ale jeho odchod nepotvrdilo priamo. „Ako už prezident policajného zboru Milan Lučanský avizoval v úvodných rozhovoroch, príde na oddelení komunikácie a prevencie k personálnym zmenám. V tejto chvíli ich však nebudeme špecifikovať, pretože sú v štádiu riešenia," uvádza pre denník hovorca polície Martin Wäldl.

O Krajmerovi v minulosti písal aj Ján Kuciak, Jeho manželka Mária figurovala vo firmách s podnikateľmi Zoroslavom Kollárom a Norbertom Bödörom.

Meno advokáta Kollára sa objavilo na takzvaných mafiánskych zoznamoch, v ktorých polícia evidovala ľudí spájaných s podsvetím.

Bödörov otec Miroslav, ktorý má bezpečnostnú službu Bonul, je známy prepojeniami na Smer. Taktiež je rodina s bývalým šéfom polície Tiborom Gašparom.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Robert krajmer

Dôležité udalosti