Zo Slovenska do Hollywoodu. Ivana si splnila všetky sny, patrí medzi najlepších svetových tatérov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Úspešná žena a najlepšia tatérka na svete, ktorej prácu oficiálne označili za umenie. Za Ivanu Belákovú sa Slovensko vo svete vonkoncom nemusí hanbiť. Žije a tvorí v Los Angeles, no posledné mesiace strávila na Slovensku.

Ivana je dôkazom toho, že aj najväčšie sny sa môžu splniť. Jej cesta za úspešnou svetovou tatérkou započala na Slovensku, kde začínala ako samouk. Učila sa tetovať na bratoch a kamarátoch.

Prečítajte si tiež:

Cesta okolo sveta

Neskôr vycestovala do zahraničia. Jej prvé kroky smerovali do Austrálie, kde žila osem rokov. Následne sa vybrala na cestu okolo sveta, ktorá ju nesmierne obohatila.

„Robila som tetovania, učila som sa o iných kultúrach. Bola som ako špongia, všade, kde som išla, som mala otvorenú myseľ,“ spomína umelkyňa.

Ivana tetuje aj na základe intuície. Tvrdí, že z každého klienta vycíti energiu a vidí na nich farby. Podľa toho potom prispôsobí obrázok, ktorý vytetuje.

Prečítajte si tiež:

Sny sa stali realitou

Cieľ, ktorý si kedysi predsavzala, si aj splnila. „Vždy som vedela, že budem svetoznámy umelec, že budem úspešná a budem žiť v Hollywoode,“ hovorí. A tak sa aj stalo.

Ivana má jasné predstavy o tom, ktoré príležitosti, situácie a ľudí by si chcela pritiahnuť do života. Intenzívne nad tým premýšľa a malými krokmi sa postupne dostane k veľkým veciam. „Naučila som sa manipulovať s tou energiou a do života som si začala priťahovať veci, ktoré som chcela,“ dodáva.

Splnila si skutočne všetko, o čom snívala a dnes chce pozitívne inšpirovať milióny ľudí po celom svete.

Prečítajte si tiež:

V Slovákoch vidí nádej

Okrem kariéry sa jej darí aj v osobnom živote. V Amerike sa zoznámila so svojou životnou partnerkou Veronikou. Bolo to osudové stretnutie vo výťahu, doslova láska na prvý pohľad.

Tatérka tvrdí, že sú ľudia v zahraničí viac otvorení voči LGBTI+ komunite: „Dávam tomu šancu aj na Slovensku, najmä vďaka mladej generácii.“

Na Slovensko sa vždy rada vráti, i keď by tu asi nechcela žiť. Slovákov má rada a myslí si, že problém je najmä v systéme, pre ktorý je mnoho ľudí frustrovaných.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.