Mladým radí, aby začali podnikať čo najskôr. Investor z Jamy levovej Milan Dubec začal robiť biznis ako 16-ročný

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Označujú ho titulom mediálny magnát a stojí za najznámejšími slovenskými webovými portálmi. Podniká ale aj v iných sférach.

Investor z Jamy levovej, Milan Dubec, začal robiť biznis ešte ako tínedžer. Mladým podnikavcom, ktorí sa neboja využiť príležitosť, fandí aj v televíznej šou.

Prečítajte si tiež:

Premrhal šancu v zahraničí

S podnikaním začal ako 16-ročný. Vytvoril prvú online zoznamku na Slovensku, z ktorej následne vznikol veľký komunitný web. V 25 rokoch mal firmu, ktorá zamestnala 60 ľudí. „Taká sociálna sieť, akú som vytvoril, nebola v tom čase ani v zahraničí,“ vysvetľuje Dubec.

Ľutuje, že vtedy neovládal cudzie jazyky a nebol taký rozhľadený ako dnes. S firmou mohol expandovať aj do zahraničia a vníma to ako premrhanú príležitosť. „Na druhej strane firma vyrástla, funguje a zamestnáva ľudí, je to úspešný príbeh,“ dodáva.

Prečítajte si tiež:

Niektorí podnikatelia zo šou mu nie sú sympatickí

Keď dostal ponuku účinkovať v Jame levovej, tešil sa. Podobný formát pozná aj zo zahraničia a pravidelne ho sleduje. Je rád, že môže byť súčasťou novej šou.

Dubec podporuje najmä mladých podnikateľov, keďže on sám začínal ako tínedžer. Niektorí investori im radia dokončiť vysokú školu, no Dubec im odporúča, aby začali podnikať čo najskôr. „Čím skôr začneš, tým skôr nazbieraš skúsenosti,“ upresňuje.

V šou nastanú aj také momenty, keď si podnikatelia nezískajú podporu ani jedného investora. „Tí, ktorí mi práve neboli sympatickí, tak zhodou okolností do nich neinvestoval nikto. V podnikaní je dôležité mať dobrý čuch na ľudí,“ hovorí investor Dubec.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti