FOTO: Tatry sa spamätávajú z povodní, ktoré po sebe zanechali obrovskú spúšť

Zničená cesta a strhnutý most po povodni na riečke Javorinka v Javorovej doline.
Zdroj: TASR

Okrem ciest, mostov, lávok i turistickej infraštruktúry masa vody poškodila aj vodovod.

Vysoké Tatry sa stále spamätávajú z veľkých povodní z minulého týždňa.

Slovenský vodohospodársky podnik (SVP) nasadil všetkú možnú techniku na práce na vodnom toku Javorinka s cieľom pomôcť k čo najrýchlejšej obnove dodávok pitnej vody pre obce Ždiar a Tatranská Javorina.

Zdroj: TASR

V prvých dňoch práce komplikovalo počasie a situácia v celom regióne, preto bol nasadený jeden stroj. V súčasnosti dostupné kapacity SVP budú nasadené práve na práce, ktoré pomôžu obnove dodávok vody do oboch obcí.  

Zdroj: TASR

Vzhľadom na dostupnosť a obmedzené priestorové pomery budú v tejto fáze nasadené dva veľké pásové bagre a obslužné nákladné vozidlo na práce v koryte a obnovu brehu v súčinnosti so Štátnymi lesmi Tatranského národného parku (ŠL TANAP). Tie doplnia ďalšiu techniku za účelom vytvorenia provizórneho násypu cesty.

"Pre plnú obnovu dodávok spraví SVP v čo najkratšom možnom čase maximum. No je potrebné plné nasadenie aj vodárenskej spoločnosti kvôli prácam na infraštruktúre a lesníkov pre opravu ciest," ozrejmil technickoprevádzkový riaditeľ SVP Pavel Virág.  

Zdroj: TASR

Na prácu vodohospodárov musia podľa neho nadviazať aj ŠL TANAP a vodárenská spoločnosť, aby sa dodávky pitnej vody obnovili a dôležitá je v tomto prípade spolupráca všetkých subjektov.

Okrem ciest, mostov, lávok i turistickej infraštruktúry masa vody poškodila aj vodovod. 

Zdroj: TASR

VYSOKÉ TATRY/TASR, tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Povodne

Dôležité udalosti