Obmedzenia MHD v Bratislave: Električky na tejto trase nebudú premávať dlhé týždne

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V bratislavskom Novom Meste budú od štvrtka (5. 10.) rekonštruovať Vajnorskú električkovú radiálu, a to od zastávky Tomášikova až po Zlaté piesky. Pre práce nebudú v tomto úseku jazdiť električky. Obmedzenie potrvá dva mesiace. Dostupná bude náhradná autobusová doprava. Na pondelkovom brífingu o tom informoval primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Obmedzená bude premávka električiek číslo 4. Ako náhrada budú zabezpečené autobusy číslo X4, ktoré budú jazdiť medzi Železničnou stanicou Nové Mesto a Zlatými pieskami. Zároveň bude autobusová linka číslo 53 posilnená a mierne bude upravená trasa linky číslo 57.

„Oprava časti Vajnorskej radiály, ktorá spája Trnavské mýto s priemyselnou zónou v Novom Meste a rekreačnou oblasťou Zlaté piesky je už nevyhnutá a nemožno ju odkladať. Za vyše 30 rokov si táto dôležitá trať prešla len jednou úsekovou opravou v roku 1993. Jej stav je dlhodobo nevyhovujúci,“ vysvetlil Vallo.

Prečítajte si tiež:

Cieľom rekonštrukcie je podľa primátora aj zabezpečiť cestujúcim bezbariérové prístupy, nové prístrešky, informačné tabule a znížiť hluk premávky električky. Celková stavba bude trvať do júna 2024, obmedzenia pre cestujúcich majú byť do decembra tohto roka.

Kedy sa Bratislavčania dočkajú novej električkovej trasy? Pozrite si aktuálnu reportáž:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.