Pátranie v obci Dojč sa skončilo. Muža, ktorý mal rozstrieľať exmanželku (†40), našli mŕtveho

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Nešťastie v obci Dojč pri Senici. V jednom z domov našiel 18-ročný mladík zavraždenú svoju 40-ročnú matku. S informáciou prišiel ako prvý portál noviny.sk

Útočiť mal 70-ročný exmanžel zosnulej Martiny. Ten podľa našich informácií ušiel do neďalekého lesa, kde sa ho snažili chytiť špeciálne jednotky so samopalmi. Muž bol ozbrojený. Hľadali ho aj pomocou dronu s termokamerou. 

Podľa našich informácií ho našli mŕtveho krátko po polnoci. Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy.

​​Otrasný pohľad

Rozprávali sme sa s bratom zavraždenej ženy Petrom. Ten potvrdil, že obeť našiel jej 18-ročný syn. Jej telo malo byť podľa jeho slov rozstrieľané. 

Tiež nám povedal, že sa s Vladimírom rozviedli len nedávno. Napriek tomu žili v jednej domácnosti aj so synom.

Po karanténe súvisiacej s pandémiou vraj žena pribrala, za čo ju mal on ponižovať a psychicky na ňu útočiť. Rozviesť sa však nechcela. Tvrdila, že sa o ňu celý život staral, a preto sa v jeho starobe chcela postarať ona oňho, spomína brat nebohej. 

​Toto rozhodnutie však napokon urobil Vladimír a rozviedli sa. Ona si následne našla iného priateľa. V tejto tragédii má hrať veľkú rolu práve žiarlivosť.

Žena bola podľa slov jej brata dlhodobo týraná. Muž ju mlátil, niekoľkokrát bola aj na polícii a podala na neho trestné oznámenie. To však neskôr aj stiahla a tvrdila, že spadla zo schodov.  

Prečítajte si tiež:

​Do obce sa nedalo dostať

Ľudí z okolitých obcí vystrašili ešte v podvečerných hodinách policajné autá, ktoré mali naponáhlo. Na mieste zasahovali aj policajti so samopalmi. Vodičov na ceste otáčali, do obce sa nedalo dostať.

Strieľal s nelegálnou zbraňou

Podozrivý bol v minulosti držiteľom zbrojného preukazu a v legálnej držbe mal aj strelnú zbraň. V roku 2017 mu skončila platnosť zbrojného preukazu, a preto zbraň zákonným spôsobom odovzdal do úschovy policajného zboru. Zbraň, ktorú pravdepodobne použil pri útoku, bola v jeho nelegálnej držbe. Uviedla krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová.

V súvislosti s rodinou polícia za posledné obdobie neeviduje žiadne podnety, ktoré by nasvedčovali domácemu násiliu.

„Policajti kriminálnej polície naďalej vyhodnocujú a analyzujú všetky informácie súvisiace s vraždou, zisťujú motív konania osoby, ako aj ďalšie okolnosti, ktoré s prípadom súvisia,“ dodala hovorkyňa.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 2. 10. 2023 o brutálnej vražde v obci Dojč a o pátracej akcii:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.