Brat nebohej Martiny (†40): Ležala tam rozstrieľaná, nedá sa to opísať

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ďalšia tragédia, ktorá otriasla Slovenskom. V jednom z domov v obci Dojč pri Senici našiel v pondelok (2. 10.) 18-ročný syn zavraždenú svoju 40-ročnú matku.

​Útočiť mal 70-ročný exmanžel zosnulej Martiny. Napriek tomu, že boli čerstvo rozvedení, bývali spolu v jednej domácnosti.

„Zrazu mi brat volá, že mi sestru rozstrieľal jej bývalý manžel. Asi mu preskočilo, úplne ju rozstrieľal,“ povedal nám Peter, brat nebohej Martiny krátko po tragédii.

Pátracia akcia

Spustila sa veľká pátracia akcia, Vladimír ušiel do lesa. Hľadali ho špeciálne jednotky so samopalmi, pretože bol ozbrojený. Polícia uzatvorila aj obec, ľudí na ceste otáčali. Podľa našich informácií muža našli mŕtveho krátko po polnoci.

Peter nám porozprával aj o tom, že jeho sestra nemala ľahký život. Napriek tomu, že muž jej pravidelne aj fyzicky ubližoval, nechcela sa s ním rozviesť. 

Martinu týral, tvrdí jej brat

​„Musel tam byť skrat. Sestra ma teraz dosť často navštevovala a hovorila, že mu preskakuje. Starala sa o neho, jazdila na kamiónoch, hovorila, že mu dá peniaze a on nech si žije svoj život. Keď sa rozviedol, tiež mu dávala peniaze, živila ho, lebo predtým, keď podnikal on a bol vládny, zarábal, teraz zarábala ona, tak sa o neho starala. Ona sa nechcela rozviesť, pretože sa predtým o ňu staral,“ povedal nám Peter.

Prečítajte si tiež:

​Nakoniec o rozvod požiadal Vladimír.

„Oni sú čerstvo rozvedení, on sa chcel rozvádzať, tak sa s ním rozviedla. Asi mu vadilo, že je šťastná, on si myslel, že bude zronená, že on sa s ňou chce rozviesť,“ dodal Peter.

Žena bola podľa slov jej brata dlhodobo týraná. Muž ju mlátil, niekoľkokrát bola aj na polícii a podala na neho trestné oznámenie. To však neskôr aj stiahla a tvrdila, že spadla zo schodov.  

„Jemu tak začalo šibať, že sa rozviedol, začal jej robiť nátlaky, začal ju zhadzovať, škaredo hovoriť, chodila, plakávala. Potom povedal, že ju nechce, že sa chce s ňou rozviesť, tak súhlasila, že teda bude mať svoj život so svojím synom, chodili na výlety, všetko bolo v poriadku,“ dodal brat Martiny.

Prečítajte si tiež:

Trestné stíhanie

Vyšetrovateľ začal vo veci trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy. 

„Podozrivý bol v minulosti držiteľom zbrojného preukazu a v legálnej držbe mal aj strelnú zbraň. V roku 2017 mu skončila platnosť zbrojného preukazu, a preto zbraň zákonným spôsobom odovzdal do úschovy policajného zboru. Zbraň, ktorú pravdepodobne použil pri útoku, bola v jeho nelegálnej držbe,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová.

V súvislosti s rodinou polícia za posledné obdobie neeviduje žiadne podnety, ktoré by nasvedčovali domácemu násiliu.  

„Policajti kriminálnej polície naďalej vyhodnocujú a analyzujú všetky informácie súvisiace s vraždou, zisťujú motív konania osoby, ako aj ďalšie okolnosti, ktoré s prípadom súvisia,“ dodala hovorkyňa.

Pozrite si zábery z pátracej akcie na Záhorí:

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti