Na Slovensko sa rúti silný vietor. Pre tieto okresy vydali meteorológovia výstrahy

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Teplé počasie na Slovensku na niekoľko dní preruší studený front, ktorý sa k nám rúti zo západu, informuje portál iMeteo.sk.

Počas dňa tento front ovplyvní počasie najmä v krajinách Beneluxu a v Nemecku. Postupne bude postupovať smerom k našim končinám.

S mohutným vetrom treba počítať počas nasledujúcej noci. Začne silnieť po polnoci a to predovšetkým na západnom Slovensku. Bude dosahovať rýchlosť 70 až 90 kilometrov za hodinu. Postupne by mal vietor zosilnieť aj v ďalších oblastiach. 

Prečítajte si tiež:

Vydali výstrahy

Meteorológovia vydali výstrahy 1. stupňa pred vetrom pre dvanásť okresov Bratislavského, Trnavského a Nitrianskeho kraja. Od polnoci do 8.00 h platia výstrahy v okresoch Bratislava, Malacky, Pezinok, Senec, Dunajská Streda, Komárno, Nové Zámky, Galanta, Šaľa, Nitra, Hlohovec a Trnava, informuje SHMÚ.

Rovnako vydali výstrahy 1. stupňa aj pred vetrom na horách, predovšetkým na strednom Slovensku. Od 1.00 h do 7.00 platia pre okresy Žilina, Martin, Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín, Banská Bystrica, Brezno, Ružomberok, Liptovský Mikuláš a Poprad.

Prečítajte si tiež:

Príchod studeného frontu bude znamenať aj krátke ochladenie. Teploty by mali klesnúť o zhruba päť až šesť stupňov Celzia. 

Ako však počas uplynulého víkendu uviedli meteorológovia, koncom týždňa by sa malo opäť začať otepľovať.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Počasie

Dôležité udalosti