Lipšic: Je nepredstaviteľné, aby sa niekto vyhrážal kariérnym prokurátorom

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic uviedol, že je neprijateľné, aby sa predstavitelia politickej moci vyhrážali kariérnym prokurátorom. 

„V civilizovanej spoločnosti je to cez akúkoľvek čiaru,“ povedal Lipšic na tlačovej konferencii. Podľa neho sú aj v zahraničí vyšetrovaní politici, podnikatelia či oligarchovia, no nezaznamenal to, „aby sa stíhaní predstavitelia politickej moci vyhrážali prokurátorom“.

Prečítajte si tiež:

Úspešné obžaloby

Lipšic tvrdí, že do roku 2020 platil na Slovensku úzus, že bohatí a vplyvní nebudú trestne stíhaní a ÚŠP sa to pod jeho vedením podarilo zmeniť. Dodal, že vďaka prokurátorom ÚŠP je „Slovensko bezpečnejšou krajinou“.

Poukázal aj na to, že úspešnosť podaných žalôb zo strany špeciálnej prokuratúry je za posledné roky 93 až 94 percent, čo svedčí o jej „nespochybniteľnej odbornosti, ráznosti a odvahe“.

Prečítajte si tiež:

Nebude ako Hamran

Prokurátori ÚŠP podľa Lipšica bojujú za spravodlivosť a rovnosť pred zákonom napriek tomu, „že sú napádaní, kritizovaní, škandalizovaní a že sa im vyhrážajú“.

Lipšic sa vyjadril aj k tomu, či v prípade, že Robert Fico zloží vládu, odstúpi rovnako ako policajný prezident Štefan Hamran. „Zo žiadneho boja som nikdy neutiekol a ani nikdy neutečiem,“ vyhlásil špeciálny prokurátor.

Medzi priority Roberta Fica bude po zložení vlády zmena na postoch policajného prezidenta a špeciálneho prokurátora. Pozrite si reportáž:

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti