Robert Fico vidí len dve možnosti vytvorenia vlády. Chystá sa na rokovania s lídrami

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Robert Fico vidí aktuálne iba dva možné scenáre vytvorenia vlády. Jednou z nich je spojenie s Hlasom a SNS, druhou štvorkoalícia PS, Hlas, KDH a SaS.

Iné možnosti podľa neho nie sú, keďže vyjadrenia KDH zneli jasne, že so Smerom do vlády nepôjde. Napriek tomu pozvanie na stretnutie predsedovi hnutia pošle, uviedol web spravy.rtvs.sk.

Predseda Smeru povedal, že dostal poverenie od prezidentky na rokovania, a tak sa ich bude snažiť viesť.

V poskytovaní informácií však chce byť opatrný. „Sme v počiatočnom štádiu, tak by som nerád robil silné vyhlásenia, ktoré by mohli niečo pokaziť alebo spomaliť,“ uviedol Fico.

Prečítajte si tiež:

Začal rokovať

Predseda Smeru zatiaľ potvrdil, že rokovania s preferovanými koaličnými partnermi sa rozbehli. „Pre mňa je potešujúce, že som nenarazil na zásadné programové rozdiely.“

Ak už k nejakým dohodám dôjde, podľa neho sa najskôr musí stanoviť obsah volebného programu a až potom sa budú riešiť personálne otázky.

Fico vo videu na sociálnej sieti povedal, že kontaktoval tiež súčasného povereného premiéra Ľudovíta Ódora a požiadal ho o súčinnosť pri poskytnutí informácií o vývoji verejných financií.

„Už zajtra sa odborný tím Smeru stretne s ministrom financií v demisii pánom Horváthom a jeho spolupracovníkmi,“ povedal s tým, že základom programu vlády musia byť presné údaje o stave rozpočtu. 

Dodal, že „konsolidácia verejných financií nemôže ísť na úkor dosiahnutého sociálneho štandardu ľudí.“

Prečítajte si tiež:

Obnovenie kontrol na hraniciach

Robert Fico očakáva, že poverená vláda v stredu (4. 10.) zareaguje aj na opatrenia susedných krajín v súvislosti so zavedením hraničných kontrol a rozhodne tiež o obnovení hliadok na slovensko-maďarskej hranici.

V utorok sa totiž susedné štáty, Česká republika, Poľsko a Rakúsko, rozhodli zaviesť v súvislosti s nelegálnym príchodom migrantov do Európy kontroly na hraniciach so Slovenskom. 

Prezidentka sa v utorok stretla s Petrom Pellegrinim a Milanom Majerským: 

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Voľby 2023

Dôležité udalosti