Za hlasmi OĽANO z osád má byť dobrá kampaň, nie sľúbených 500 eur, myslí si Pollák mladší

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Hlasy Rómov si nekupovali, za ich úspechom stojí dobrá kampaň aj v osadách. Tí, ktorí si v minulosti kupovali hlasy Rómov, boli práve ľudia zo strany Smer. Uviedol to znovuzvolený poslanec za koalíciu okolo OĽANO Peter Pollák mladší na margo medializovaných informácií o sľube 500-eurového príspevku za účasť vo voľbách, adresovanom obyvateľom rómskych osád.

Rómov mobilizovali voliť inú alternatívu podľa jeho slov práve Robert Fico a tiež Milan Mazurek či Milan Uhrík, ktorí posielali odkazy Rómom, čo ich čaká po voľbách v roku 2023.

Tí mali odkazovať, že v prípade zvolenia urobia poriadky v rómskych osadách. „Obaja odkazovali, že (Rómovia) nedostanú nič,“ povedal Pollák.

Rómovia si navyše podľa neho pamätajú vládu Smeru a Hlasu ako takú, ktorá im nikdy nepomohla. A práve preto sa rozhodli pre inú alternatívu.

Prečítajte si tiež:

S Rómami v rodnom jazyku

OĽANO, ako uviedol znovuzvolený poslanec, iba tlmočilo tieto informácie priamo v osadách. Komunikovali to ľuďom aj cez sociálne siete.

O týchto veciach Pollák hovoril s ľuďmi v rodnom jazyku. „Vyrastal som v rómskej osade, rodičia ma naučili ako prvý jazyk rómčinu a takisto som si dovolil v kampani s ľuďmi hovoriť po rómsky,“ povedal Pollák.

Ich úspech má tak stáť práve na dobre vedenej kampani v osadách, nielen priamo, ale aj cez kanály na sociálnych sieťach.

Prečítajte si tiež:

Negatívny postoj voči Rómom

Hovoril tiež o negatívnych vykresleniach Rómov, čo kritizoval. „Tí ľudia nežerú psov, tí ľudia vedú normálny a slušný život,“ uviedol Pollák s tým, že sa v kampani zameral aj na to, ako sa Rómovia snažia preraziť, pracovať, platia dane a snažia sa žiť normálny život.

Podľa neho majú mnohí záujem zamestnať sa, no sám sa často v minulosti stretol s tým, že práve pre farbu jeho pleti zamestnanie nedostal.

Zdôraznil, aby médiá a ani politici nedehonestovali Rómov a nehovorili o nich ako o ľuďoch horšej kategórie.

Prečítajte si tiež:

Igor Matovič dodal, že Rómov majú v radoch svojich poslancov od začiatku svojho fungovania a práve aj cez ich kandidátku sa jeden z nich dostal hneď na začiatku do parlamentu.

Podľa neho Rómovia, ktorí sa rozhodli prísť voliť, lepšiu možnosť ako OĽANO a ich rómskych poslancov ani nemali.

Odmietol, že by ich volili preto, lebo im sľúbili 500 eur. Informácie o tom považuje za účelovo nájdené.

Pollák sa s jeho tvrdením stotožnil a dodal, že Rómovia, ktorí sa objavili pri medializovaných informáciách o sľuboch finančnej odmeny za účasť vo voľbách Rómom pochádzali z miest, kde kampaň ani neviedli. „V Lomničke a na Luníku IX som ani nekampaňoval,“ dodal s tým, že v spomenutej obci len vyvesili jeden plagát.

​Prvý Rómsky kostolík sa podarilo zachrániť. Bol nalepený na bytovke, ktorú museli zbúrať: 

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Voľby 2023

Dôležité udalosti