Po policajnej razii padlo obvinenie. Za mimoriadne krutý biznis so psami mužovi hrozí 12 rokov za mrežami

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Psiu mafiu zo Slovenska pozná už celá Európa. Psov, ktoré vyprodukujú naše nelegálne množiarne, v zahraničí predávajú za stovky eur. Tento biznis je však mimoriadne krutý. Len nedávno vykonali policajti veľkú raziu pri Dunajskej Strede. U muža, na ktorého ochranári aj Reflex už roky upozorňujú.

Razia sa odohrala dva roky od našej prvej medializácie. Polícia hovorí o náročnom a dlhotrvajúcom vyšetrovaní, pričom padlo už aj obvinenie. V prípade, že sa mu vina preukáže, mu hrozí odňatie slobody na sedem až dvanásť rokov. 

Na miesto sme sa vrátili a obvinenému sme chceli dať priestor na vyjadrenie. Muža sme pred jeho domom stretli, pozrite si vyššie priloženú reportáž.

Prečítajte si tiež:

Dva rozdielne príbehy

Muž roky obchoduje so psami. Množí ich, vykupuje a predáva. On tvrdí, že od overených chovateľov, naše zdroje však hovoria, že aj z nelegálnych množiarní.

„Ja nechcem chorých psov, rozumiete? Šteňatá, čo predávam, predávam legálne, s dokladmi. Od cudzích ľudí nekupujem psíkov,“ povedal nám, keď sme mu zavolali ako novinári.

Keď sme mu volali z iného čísla a ako neznámi ľudia mu ponúkali psov na výkup, mal o ne záujem. Hneď nám vyrátal sumu a chcel, aby sme ich priviezli.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti