Muž nútil partnerku odísť s ním do Česka, tá vyskočila počas jazdy na diaľnici z auta

Žena vyskočila za jazdy na diaľnici z auta
Žena vyskočila za jazdy na diaľnici z auta. Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj

Trest odňatia slobody na tri až osem rokov hrozí 46-ročnému Čechovi za zločin lúpeže a prečiny obmedzovania osobnej slobody a nebezpečného vyhrážania. Dopustil sa ich na svojej partnerke, ktorú nútil s ním odísť do Česka. Ich hádka vyvrcholila incidentom na diaľnici D2 neďaleko obce Moravský Svätý Ján. Informovala o tom krajská policajná hovorkyňa v Trnave Zlatica Antalová.

„Dvojica sa už hádala po ceste z okresu Komárno. Agresívny muž mal svojej spolujazdkyni brániť ísť na toaletu a nútil ju pokračovať s ním proti jej vôli v jazde. Žena sa viackrát pokúsila za jazdy vystúpiť z auta, v čom jej však vždy zabránil. Zároveň sa jej mal niekoľkokrát vyhrážať zabitím,“ uviedla.

Na diaľnici D2 sa žene podarilo počas jazdy z auta vystúpiť a utiecť cez stredové zvodidlá až na druhú stranu diaľnice, kde si chcela privolať pomoc. „Muž odstavil auto na krajnici a rozbehol sa za ňou. Po tom ako ju dobehol, ju zhodil na zem a strhol jej kabelku s dokladmi a mobilom. Následne pokračoval v jazde,“ opísala hovorkyňa. Napadnutej žene potom pomohli náhodní okoloidúci a pracovník diaľničnej spoločnosti.

Policajti muža zadržali, vyšetrovateľ podal návrh na jeho väzobné stíhanie. Sudca sa s tým stotožnil a policajti ho eskortovali do výkonu väzby.

Pátranie v obci Dojč sa skončilo. Muža, ktorý mal rozstrieľať exmanželku (†40), našli mŕtveho:

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti