Obrovské nešťastie na Spiši. Šesťročného chlapca pri hre privalila futbalová brána, na mieste zomrel

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Obrovské nešťastie na Spiši. O život tam prišiel šesťročný Dávidko, ktorého počas hry privalila futbalová brána na ihrisku v Iliašovciach.

Na mieste boli policajti, zdrvení rodičia a aj deti, ktoré sa na ihrisku hrali. Rodičmi lomcovali emócie. Kričali a plakali.

Nešťastná náhoda

Podľa starostky obce ide o nešťastnú náhodu, kedy sa deti snažili bránku dvihnúť. Pravdepodobne ju neudržali a jedno dieťa privalila. Chlapec bol na mieste mŕtvy.

Deti sa podľa starostky hrali bez dozoru, ihrisko je verejne prístupné. Popoludní sa na ňom mal konať tréning, ktorý však bol zrušený, pretože tréner nemohol prísť.

Prečítajte si tiež:

​Trestné stíhanie

„Podľa doterajších zistení, počas zdvihnutia kovovej futbalovej brány zo zeme smerom nahor, došlo za doposiaľ presne nezistených okolností k jej následnému pádu a zraneniu maloletej osoby,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa z Košíc Lenka Ivanová. Zranenia, ktoré dieťa utrpelo, boli podľa polície nezlučiteľné so životom a na mieste im podľahlo. Obhliadajúci lekár na zistenie presnej príčiny smrti nariadil vykonanie pitvy.

Polícia už vo veci koná a v tejto súvislosti začala po vykonaní neodkladných prvotných procesných úkonov trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia.

„Vzhľadom na citlivosť prípadu, vek maloletej osoby i s úctou k pozostalým bližšie ani podrobnejšie informácie poskytovať nebudeme,“ uzatvára Ivanová.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti