Veľký zásah NAKA. Policajti prišli aj do Kollárovho Fun rádia, stanica vydala vyhlásenie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Jednotky NAKA v stredu ráno (4. 10.) vstúpili do rádia patriaceho šéfovi Sme rodina Borisovi Kollárovi. V rámci akcie nazvanej Targety malo na mieste zasahovať množstvo príslušníkov.

Podľa informácií polície bola akcia „zameraná na objasnenie rozsiahlej ekonomickej trestnej činnosti“. Tá mala byť páchaná v rokoch 2011 až 2021 „so škodou na DPH vo výške približne 7 500 000 eur,“ uviedli policajti na sociálnej sieti

Prečítajte si tiež:

Preverenie údajných podvodov

Podľa informácií TV Markíza malo byť dôvodom zásahov preverenie údajných podvodov s faktúrami.

V uvedených firmách existuje podozrenie, že si fakturovali isté tovary a služby fiktívne. 

Malo ísť len o zaisťovaciu akciu, pri ktorej preverovali dokumenty. Podľa dosiaľ zistených informácií nemali nikoho zadržať.

Policajti dodali, že NAKA v stredu zasahuje spolu na 17 miestach v rámci Slovenska. 

Malo ísť o viaceré spoločnosti, súvisiace aj s Borisom Kollárom či členom jeho strany Martinom Borguľom.

Prečítajte si tiež:

Viaceré spoločnosti

Do budovy Fun rádia mali prísť zásahové jednotky okolo 9.00 hodiny ráno na piatich autách. Prevádzku rádia to však neochromilo a ďalej vysielalo. 

Podobná situácia mala nastať aj v spoločnosti Slovclean, ktorú vlastní Martin Borguľa. Medzičasom sa sám do budovy spoločnosti v blízkosti železničnej stanice Vinohrady dostavil. 

Príslušníci kriminálnej agentúry mali obsadiť firmy v priebehu niekoľkých minút.

Okrem Fun rádia na Leškovej ulici v bratislavskom Starom Meste a Slovcleanu zasahujú aj v spoločnosti Prvá stavebná sporiteľňa, Akzent Media, Global Solutions SK, Peber, KGV Security, Sayrus, Media Makler a Bob Group.

Zásah prebieha aj v spoločnosti Benalex, developerskej firme, ktorej majiteľom je podnikateľ a zápasník MMA Peter Benko. Z budovy spoločnosti na Račianskej ulici mali vyniesť pred obedom vozík plný dokumentov. 

NAKA mala navštíviť aj Mediaprint - Kapa Pressegrosso, kde vo vedení figuruje aj meno podnikateľa Ivana Kmotríka.

Prečítajte si tiež:

Reakcia Fun rádia

Rádio patriace podnikateľovi a šéfovi hnutia Sme rodina Borisovi Kollárovi sa na sociálnej sieti vyjadrilo k dnešnému zásahu. Zásah vyšetrovateľov podľa nich prebehol hladko a rýchlo. 

 „Nie sme si vedomí, žeby sme nejakým spôsobom porušili zákon. Sme slobodné a nezávislé médium a pánom veríme, že všetko prebehne v súlade so zákonmi a v nevyhnutnej miere,“ uviedli v príspevku na sociálnej sieti

Polícia mala opustiť budovu rádia ešte pred obedom, asi o 11:30 hodine. 

Skupina Radio Group, pod ktorú patrí Kollárovo Fun rádio, poskytla aj oficiálne vyjadrenie. 

„Nie sme si vedomí žiadneho porušenia zákonov. Sme pevne presvedčení, že naša spolupráca s OČTK povedie k rýchlemu vyjasneniu tejto situácie. Sme slobodné a nezávislé médium. Napriek takémuto zásahu však máme plnú dôveru k schopnosti OČTK vykonávať povinnosti v súlade s platnými zákonom a predpismi a len v nevyhnutnej miere. V tejto súvislosti sme ponúkli plnú spoluprácu a predložili sme všetky požadované dokumenty a informácie", vyjadril sa k zásahu OČTK Rastislav Dutka, generálny riaditeľ Radio Group. 
Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.