Novoročná ohavná vražda Eriky (†46): Valentín dostal 20 rokov za mrežami

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Za vraždu 46-ročnej ženy z 1. januára tohto roka na ulici v Michalovciach dostal obžalovaný Valentín H. 20-ročný nepodmienečný trest odňatia slobody. Rozhodol o tom v stredu Mestský súd v Košiciach, ktorý 19-ročného mladíka, ktorý sa k činu priznal, odsúdil z obzvlášť závažného zločinu vraždy. Rozsudok nie je právoplatný, prokurátorka podala odvolanie.

Mladík sa priznal

Súd pri verdikte zohľadnil ako poľahčujúcu okolnosť, že obžalovaný sa priznal, skutok oľutoval a spolupracoval na objasnení trestného činu. Iné poľahčujúce okolnosti neuznal.

Prokuratúra žiadala pre obžalovaného trest pri hornej hranici trestnej sadzby, čo je 25 rokov. Vzhľadom na miernejší trest uložený súdom podala odvolanie voči výroku o treste. Obžalovaný si ponechal lehotu na prípadné podanie odvolania.

Prečítajte si tiež:

Vražda na Nový rok

Muž mal Eriku (†46) dobodať nožom ráno na Nový rok. Krátko predtým si Michalovčanka z bankomatu vybrala peniaze.

Kamery ju zachytili, ako odchádza aj s mužom do bočnej uličky. Údajne nič nenasvedčovalo tomu, že by ju ohrozoval. Iné kamery už zachytili, ako od neho uteká a kričí o pomoc.

Mŕtvu ju našli na chodníku okolo pol siedmej ráno. Silvestrovskú noc mala byť so svojím priateľom v jednom z michalovských bytov. Na Nový rok ich čakali Erikini rodičia. Otec nebohej povedal, že ju išli hľadať ráno.

​Polícia urobila raziu v rómskej osade, kde mal podozrivý muž bývať. Miestni obyvatelia tvrdili, že po vražde sa mal vrátiť domov. V kontajneri pri byte sa mal nájsť zakrvavený nôž a jeho oblečenie.

Polícia chytila Valentína vo vlaku

​Obeť a páchateľ sa podľa polície nepoznali. Mladík ženu pravdepodobne napadol pre peniaze, keď videl, že ide od bankomatu. Polícia ho chytila vo vlaku v Žiline, bol na úteku do Českej republiky.

Prečítajte si tiež:

​Upozornila na neho železničná policajná hliadka. Všimla si ho, ako stojí osamote na vlakovej stanici v Košiciach. Zisťovali vraj, či nepotrebuje pomoc. Neskôr zistili, že zodpovedá popisu hľadanej osoby.

Pozrite si archívnu reportáž z Televíznych novín zo 4. 1. 2023. Po ohavnej vražde vyšetrovateľ obvinil podozrivého mladíka. Upozorňujeme, že zábery nie sú vhodné pre mladistvých a citlivé povahy.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.