Výtržnosti pred rizikovým zápasom. Pri trnavskom hoteli napadli tureckých fanúšikov maskovaní útočníci

Mladíci, ktorí v Trnave napadli fanúšikov Fenerbahce Istanbul
Mladíci, ktorí v Trnave napadli fanúšikov Fenerbahce Istanbul. Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trnavský kraj

Skupina výtržníkov napadla v Trnave dvoch tureckých fanúšikov Fenerbahce Istanbul. Incident sa stal v stredu (4. 10.) v nočných hodinách pred hotelom neďaleko námestia, informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave Mária Linkešová.

Hostí ubytovaných v hoteli napadla skupina maskovaných osôb. Fanúšikovi futbalového klubu Fenerbahce mala byť násilím strhnutá klubová bunda a druhý ju z obavy z napadnutia dobrovoľne vydal.

Prečítajte si tiež:

Na mieste zasahovali hliadky pohotovostnej motorizovanej jednotky, ktoré krátko po incidente zadržali skupinu piatich osôb. V ich tesnej blízkosti sa nachádzala jedna klubová bunda s dokladmi, skonštatovala Linkešová. Osoby vo veku 17, 19, 20, 22 a 31 rokov hliadky predviedli pred vyšetrovateľa, ktorý skutok preveruje s podozrením na násilný trestný čin lúpeže. K zraneniu cudzincov pri útoku nedošlo.

Polícia na základe rozhodnutia organizátora, ktorý označil štvrtkové futbalové stretnutie za rizikové, posilnila o stovky policajtov výkon služby v meste Trnava. Z dôvodu zabezpečenia verejného poriadku na nevyhnutne potrebný čas uzavrie Kollárovu ulicu v križovatke si Žarnovou ulicou. Zátarasy budú osadené podľa vývoja bezpečnostnej situácie, najskôr od 14.00 h.

Polícia zároveň upozorňuje, že zápas je označený ako rizikový, preto sa tresty pre výtržníkov zvyšujú na dvojnásobok. Maximálna výška je 1000 eur v blokovom konaní.

Pozrite si aj archívnu reportáž z 28. 7. 2022 o bezpečnostných opatreniach na zápase medzi Slovanom Bratislava a Ferencvárosom Budapešť:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.